Wiadomości z Sosnowca

Kolizja, wypadek i brak auta? Jest prosty sposób, aby tego nie odczuć

  • Dodano: 2019-08-01 12:45

Umowy z ubezpieczycielami samochodowymi często mówią o możliwości otrzymania auta zastępczego, jeśli samochód uległ awarii albo zniszczeniu. W przypadku, gdy ubezpieczyciel takim nie dysponuje, właściciel OC może wynająć auto na koszt sprawcy, korzystając z usług specjalizujących się w tym firm. Nie ponosi absolutnie żadnych kosztów i może poruszać się takim samochodem do czasu całkowitego naprawienia szkody. Brzmi idealnie, ale czy są haczyki?

Wybór samochodu zastępczego

W zasadzie tylko jeden: klasa auta zastępczego co do zasady nie powinna być inna niż tego, które zostało uszkodzone w kolizji. Jeśli więc zniszczony w wypadku samochód był autem z klasy C, typowo rodzinnym kombi, wypożyczalnia ubezpieczyciela zaproponuje samochód w tej samej klasie. Jednak gdy wypożycza się samochody z ubezpieczenia OC sprawcy, wygląda to nieco inaczej. Nadal nie ponosi się żadnych kosztów, ale klasa samochodów nie jest już tak restrykcyjnie przestrzegana. Dodatkowo to właśnie wypożyczalnia załatwia wszelkie formalności związane z uzyskaniem opłaty za wypożyczony pojazd, więc klient nie musi się absolutnie niczym martwić. Co ważne, usługa działa 24/7, więc auto można otrzymać o każdej porze dnia i nocy

Ukłon w stronę poszkodowanych

Takie rozwiązania są bardzo praktyczne i służą przede wszystkim osobom poszkodowanym w kolizjach czy wypadkach, które utraciły w takich zdarzeniach dostęp do swoich pojazdów, a są im one potrzebne do pracy czy codziennego funkcjonowania. Wypożyczalnia samochodów oferująca ich wynajem na koszt OC sprawcy kolizji to twór stosunkowo nowy na polskim rynku, ale już został przyjęty z wielkim entuzjazmem. O tym jak dokładnie działa, można poczytać tutaj http://zastepcze.lublin.pl/wypozyczalnia-samochodow/ Brak jakichkolwiek kosztów ponoszonych przez poszkodowanego sprawia, że jest to usługa wyjątkowo atrakcyjna w oczach potencjalnych klientów i przede wszystkim bardzo użyteczna. Brak mobilności po stracie auta przestaje być poważnym problemem, a przepychanki z ubezpieczycielami schodzą na dalszy plan, bo dosłownie wszystkim zajmuje się sama wypożyczalnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.