Wiadomości z Sosnowca

Czy warto robić manicure hybrydowy w domu?

  • Dodano: 2019-05-01 11:30, aktualizacja: 2019-05-01 12:31

Manicure hybrydowy z roku na rok zyskuje coraz szerszą rzeszę zwolenniczek a to za sprawą jego niesamowitej trwałości i naturalnego wyglądu.

Co to jest manicure hybrydowy?

Na pierwszy rzut oka manicure hybrydowy niczym nie różni się od tradycyjnego. Przewagę ma jednak w trwałości – dokładnie wykonany utrzymuje się bardzo długo i nie ma obawy o odpryski czy zadrapania. To idealne rozwiązanie dla Pań żyjących w ciągłym biegu, ale dla których, pomimo pośpiechu, ważny jest staranny wygląd.

Lakiery hybrydowe są niemal "niezniszczalne"

Hybrydy charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością – można by o nich powiedzieć „niezniszczalne”. Bez obaw o odpryski można w nich wykonywać codzienne czynności domowe takie jak mycie naczyń, pranie, sprzątanie. Są gwarancją atrakcyjnego wyglądu w każdej sytuacji. Wykonywanie manicure hybrydowego należy jednak powtarzać co około 3 tygodnie - wcale nie dlatego, że się niszczy, ale naturalny proces wzrostu płytki paznokcia sprawia, że pojawiają się odrosty, które trzeba uzupełnić. 

Manicure hybrydowy - w domu czy w salonie?

Manicure można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Początkowo przerażać może cena zakupu wszystkich elementów niezbędnych do wykonania manicure, ale po zastanowieniu okazuje się, że wcale tak nie jest. Większość z zakupionych elementów wystarczy nam na bardzo długo. Dodatkowo, wielu producentów lakierów hybrydowych oferuje zestawy startowe. W takim zestawie najczęściej znajduje się komplet niezbędnych produktów do wykonania pierwszej hybrydy. W zestawie produkty mogą być nawet 20-30% tańsze.

Nasz zestaw startowy cieszy się nieustającą popularnością. Produkty w nim zawarte w zupełności wystarczają do domowego wykonania manicure. W ozdobnym pudełku znajdziecie nie tylko lakier hybrydowy, ale również bazę, top, oliwkę do skórek, waciki, patyczki i preparaty do zdejmowania hybrydy oraz oczywiście lampę UV led do utwardzenia całego manicure. Wszystko wygodnie zapakowane. Dodatkowo dla naszych klientek przygotowaliśmy krótki filmik krok po kroku jak wykonać hybrydy w domu. Z takim instruktażem jest to naprawdę proste - przekonuje pani Estera Morawska z firmy Provocater.

Wizytę w salonie musimy odpowiednio wcześniej zaplanować. Wykonując manicure samodzielnie, możemy wykonać go w dogodnej dla nas chwili i bez wychodzenia z domu. W tym czasie możemy słuchać ulubionej muzyki czy oglądać serial telewizyjny, a w przerwie możemy doglądać dzieci bawiących się w swoim pokoju.

Postanowione – manicure hybrydowy w domu

Decyzja zapadła – manicure spróbujemy wykonać samodzielnie w domu. Co należy zakupić, aby niczego nie zapomnieć i nie pominąć? Najłatwiej i najwygodniej zakupić kompletny zestaw do hybryd, np. Provocater. To idealne rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z hybrydami – wówczas pierwsze kroki będą z pewnością udane. W zestawie Starter Set Provocater znajduje się absolutnie wszystko, co jest niezbędne do wykonania manicure: lakier hybrydowy o wybranym kolorze, basa pod hybrydę i Top no Wipe do wykończenia, oliwka w żelu, cleaner, remover, blok polerski, pilnik kosmetyczny, patyczki, waciki, a nawet lampa LED do paznokci. Zestaw umożliwia zarówno nałożenie lakieru na paznokcie jak i późniejsze jego precyzyjne usunięcie.

Całość zapakowana jest w eleganckie pudełko, które pozwala na przechowywanie wszystkich elementów zestawu.

O czym należy pamiętać, wykonując samodzielnie manicure hybrydowy?

  • Lakier hybrydowy nakłada się inaczej niż zwykły. Jest on bardzo gęsty i trudno zdjąć z paznokcia, gdy nałożymy za dużo

  • Łatwiej maluje się dłuższe paznokcie niż krótkie.

  • Odsuń lub usuń dokładnie skórki i zwróć uwagę, aby na płytce paznokcia nie pozostał pyłek po piłowaniu.

  • Pamiętaj o bazie hybrydowej – to pierwsza warstwa pod lakier, która zwiększa jego przyczepność i to od niej zależy, jaki efekt końcowo otrzymamy. Bez bazy lakier trzyma się krócej i jest bardziej podatny na odpryski.
  • Lampa do hybryd pozwala na suszenie i utwardzanie po każdym etapie. Dzięki niej niemal od razu po wykonaniu manicure możemy na dłonie nałożyć rękawiczki.
  • Przy ściąganiu lakieru należy używać wyłącznie płynu na bazie acetonu. Proces namaczania trwa od kilku do kilkunastu minut. Odrywanie czy ścieranie tylko powoduje niszczenie powierzchni paznokcia.

Czy warto wykonać hybrydy w domu?

Dzięki hybrydom możemy cieszyć się pięknymi, lśniącymi paznokciami o naturalnym wyglądzie przez kilka tygodni, bez ciągłego ich malowania i poprawiania. To komfort i wygoda, na które zasługują kobiety XXI wieku. A samodzielne ich wykonanie to zabawa, która wciąga i pozwala na odkrywanie coraz to nowszych efektów. Do tego jest korzystniejsza finansowo. Czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.