Wiadomości z Sosnowca

Czerwone ramki na świąteczne zdjęcia

  • Dodano: 2019-12-05 16:30

Kolorowe akcenty potrafią podkreślić charakter każdego pomieszczenia i wyeksponować walory oprawionych obiektów. Nadchodzą święta, więc często zastanawiamy się nad sposobami sprawienia radości naszym bliskim. Miłym prezentem może być zdjęcie, plakat lub obrazek, jednak dobrze jest go odpowiednio oprawić, by pięknie prezentował się na ścianie czy biurku

Kolory i ich znaczenie

Kolory odgrywają istotną rolę w naszym życiu – używamy ich jako nośnika znaczeń (jak chociażby projektując znaki drogowe, ale mają też wpływ na samopoczucie. Zielony uspokaja, niebieski często jest stosowany w biurach jako pomagający w koncentracji, natomiast czerwony pobudza – a kulturowo przypisujemy mu związek z silnymi uczuciami i emocjami. Czerwony jest też kojarzony ze świętami – strój Świętego Mikołaja czy skarpeta na prezenty często maja charakterystyczny odcień czerwieni.

Czerwona ramka na zdjęcia – z okazji świąt, ale na stałe

Oprawienie zdjęcia będącego upominkiem w czerwoną ramkę spełni podwójną funkcję – z jednej strony taki obrazek wpasuje się w atmosferę świątecznego stołu, z drugiej – wisząc na ścianie, prawdopodobnie będzie się pięknie komponował z pomieszczeniem, w którym zostanie wyeksponowany. Warto przy tym pamiętać, by ramka była dopasowana do obiektu – czasami sprawdzi się szeroka, płaska rama, czasami lepiej, by była to wąska linia, delikatnie podkreślająca kontur plakatu. W czerwonej ramce z pewnością dobrze będą wyglądać np. czarno-białe zdjęcia w jednym wyrazistym, czerwonym elementem lub plakaty i grafiki.

Gdzie szukać ramek na zdjęcia?

Ramki na zdjęcia są powszechnie dostępne – znajdziemy je w każdym sklepie poświęconym wystrojowi wnętrz. Jeżeli zależy nam na idealnym efekcie, warto jednak skorzystać ze wsparcia profesjonalnych ramiarzy, np. tu: https://www.oprawiamy.pl/c193,ramki-czerwone Ramiarze zajmują się nie tylko produkcją różnych ram i antyram, ale także doradzą, jaki rodzaj oprawy sprawdzi się przy danym obiekcie. Warto skorzystać z rady specjalisty, zwłaszcza biorąc pod uwagę oprawienie zdjęcia w czerwoną ramkę czy w inną nietypową oprawę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.