Wiadomości z Sosnowca

3 porady, jak dbać o smartfon

  • Dodano: 2018-09-27 13:00

Smartfony należą do grona raczej mało wytrzymałych przedmiotów codziennego użytku. Często towarzyszą nam przez całe dnie, przez co narażamy je na uszkodzenia, niekiedy z naszej winy a innym razem nie mając bezpośredniego wpływu na powstały defekt. Najpopularniejsze awarie smartfona wiążą się jednak z błędami użytkownika. W takim wypadku nie ma co liczyć na naprawę w ramach gwarancji. Sprawdź, jakie działania możesz podjąć, aby ochronić wyświetlacz i akumulator przed zniszczeniem.

Po pierwsze – bateria

Każdy użytkownik smartfona jest w stanie dostrzec, że im dłużej korzysta z urządzenia tym mniejsza jego wydajność. Większość jednak zapomina o tym, że znajdujący się w telefonie akumulator jest wrażliwy na czynniki atmosferyczne takie jak mróz czy upał. Optymalne dla niego warunki to temperatura pokojowa, dlatego zbytnia ekspozycja na słońce mu nie służy. Tak samo duża wilgotność może mieć zły wpływ na baterię. Jeśli zdarza Ci się korzystać ze smartfona na stoku w Alpach lub na plaży w Sopocie, zaopatrz się w solidne etui, które ochroni go przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i wydłuży żywotność baterii.

Po drugie – folia ochronna

Najwięcej usterek przytrafiających się użytkownikom smartfonów dotyczy wyświetlacza. Z ankiety przeprowadzonej wśród klientów sklepu etuo.pl wynika, że aż 2/3 klientów zaopatrujących swoje telefony w pokrowce zapomina o nabyciu folii ochronnej na ekran. Jako, że zajmuje on 60-90% przedniego panelu smartfona, nietrudno o defekt. A wystarczy przykleić na niego folię ochronną, na przykład z poliwęglanu, aby nam dłużej posłużył. Folia to wydatek rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych, a może uchronić nas od znacznie wyższych kosztów związanych z naprawą popękanej szybki.

Po trzecie – ubezpieczenie

Zdarza się jednak, że pomimo troski o stan techniczny urządzenia, zrządzenie losu sprawia, że ulega ono trwałemu uszkodzeniu. Można też wskutek zbytniego rozkojarzenia zgubić smartfon lub może stać się on łupem złodziei. Aby nie płakać nad rozlanym mlekiem i ustrzec się kosztów związanych z naprawą uszkodzonego urządzenia lub wymiany niezdatnego do użytku modelu na nowy, już teraz warto zainwestować w kompleksowe ubezpieczenie dla smartfona (np. https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance). To niewielki miesięczny wydatek, który uchroni nas przed znacznie większym, jaki ni stąd ni zowąd może się pojawić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.