Wiadomości z Sosnowca

Zuzanna Lenkiewicz na podium szermierczego Pucharu Świata!

• Dodano: 2023-02-08 07:00, aktualizacja: 2023-02-08 10:01

Znakomity start naszej szablistki, Zuzanny Lenkiewicz. Szablistka TMS Zagłębie Sosnowiec stanęła na podium zawodów Pucharu Świata juniorów, który odbył się w bułgarskim Płowdiw.

Sukces sosnowiczanki

W swoim pierwszym pojedynku Zuzanna wyeliminowała Włoszkę Francescę Burli 15:14, następnie Kaitlyn Pak z USA po wygranej 15:13. Kolejną wymagającą przeciwniczką okazała się Rumunka Amalia Covaliu, którą Polka pokonała 15:14. Miejsce na podium sosnowiczanka zapewniła sobie natomiast wygrywając z reprezentującą Uzbekistan Luisą Herrerą Lara (15:10). Naszą zawodniczkę zatrzymała dopiero w pojedynku półfinałowym Amerykanka Tatiana Nazlymov (4:15). W całych zawodach triumfowała Francuzka Toscane Tori, drugie miejsce zajęła Nazlymov a obok Zuzanny na najniższym stopniu podium stanęła Jenna Shoman z USA.

Zuzanna Lenkiewicz wystąpiła także w rywalizacji drużynowej. Biało-czerwone w składzie Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz, Klaudia Malgrem, Zuzanna Porada (także TMS Zagłębie) nie sprostały zespołowi Uzbekistanu w walce o ćwierćfinał.Ostatecznie polskie szablistki zajęły 11. lokatę.