Wiadomości z Sosnowca

Wystawa "Historia Sosnowieckiego Rzemiosła - od ucznia do mistrza"

  • Dodano: 2022-09-30 07:00, aktualizacja: 2022-09-29 10:17

Zagłębiowska Mediateka zaprasza na wystawę jubileuszową "Historia Sosnowieckiego Rzemiosła - od ucznia do mistrza", przygotowaną przez Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki. Wystawa prezentowana będzie od 1 do 31 października 2022 w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny.

Przed nami Zagłębiowski Czwartek

13 października 2022 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbędzie się październikowy Zagłębiowski Czwartek, będący jednocześnie midisażem wystawy. Tym razem Monika Kempara - kurator wystaw historycznych z Zamku Sieleckiego - wygłosi prelekcję dotyczącą historii sosnowieckiego rzemiosła. Poczęstunek przygotuje Branża Spożywcza Cechu. 

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 1-31 października 2022 - przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się wystawie z bliska, w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

Wystawa "Historia Sosnowieckiego Rzemiosła - od ucznia do mistrza"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również