Wiadomości z Sosnowca

W Kazimierzu Górniczym powstanie różany ogród

  • Dodano: 2020-06-12 10:00

Budżet Obywatelski to idealne narzędzie to realizacji pomysłów mieszkańców. Jednym z ciekawszych projektów jest aleja róż, która powstanie na osiedlu Wagowa w Kazimierzu Górniczym.

Skwer, przy którym znajduje się już plac zabaw z siłownią oraz wybieg dla psów, zostanie wzbogacony o nowe alejki i nasadzenia oraz miejsca do wypoczynku. Zgodnie z wizją autorki projektu powstanie tutaj aleja róż, pole łubinowo-lawendowe oraz ogród skalny.

Różany ogród powstanie na powierzchni blisko 3000m2

Znajdzie się tam miejsce dla ponad 300 róż: Golden Celebration, Satina Salsa, Grant Hotel – to tylko niektóre z gatunków. Będzie tutaj miejsce wypoczynku w formie enklawy zieleni. Aleja będzie miała charakter ogrodowy, wraz z alejkami, rabatami czy klombami o różnych kolorach. Do tego ławki z panelami solarnymi umożliwiającymi ładowanie smartfonów, siedziska pod koronami drzew i nie tylko.

Tak zaprojektowany i wykonany obiekt, zgodnie z założeniami pomysłodawcy przedsięwzięcia, ma stanowić „zielone płuca osiedla”. Aleja, mająca charakter parkowy, da mieszkańcom tej części Sosnowca możliwość odpoczynku w samym centrum osiedla.

Koszt: 220 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również