Wiadomości z Sosnowca

Uczniowie z wizytą w sosnowieckiej komendzie

  • Dodano: 2023-04-24 06:30, aktualizacja: 2023-04-24 08:59

Policjanci z tutejszej Komendy gościli w ubiegłą środę uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Każdy zainteresowany miał szansę dowiedzieć się jakie wymagania stawiane są przed kandydatami do służby i mógł przyjrzeć się z bliska pracy policjantów z poszczególnych Wydziałów.

O służbie w Policji

W ubiegłą środę uczniowie klas 2 i 3 Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie, w którym utworzone są specjalne klasy o profilu mundurowym, odwiedzili tutejszą Komendę. W ramach tego spotkania uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Mundurowi z różnych wydziałów tutejszej Komendy opowiedzieli o codziennych obowiązkach oraz o charakterze i rodzaju swojej służby. Podzielili się również swoimi doświadczeniami. Oprócz tego uczniom zaprezentowano wyposażenie, z jakiego na co dzień korzystają policjanci. Podczas spotkania policjanci chętnie odpowiadali na zadawane im pytania, które w głównej mierze dotyczyły wymogów, które musi spełniać kandydat. Przedstawiciele Komendy przybliżyli uczniom, w jaki sposób przebiega proces postępowania kwalifikacyjnego i jak wyglądają jego poszczególne etapy. Poinformowali również, gdzie mogą znaleźć szczegółowe informacje o procesie rekrutacyjnym. Goście odwiedzili również tutejszą strzelnicę, mieli również okazję przyjrzeć się z bliska radiowozom oraz motocyklom. W spotkaniu udział brał również pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu III kom. Kryspin Zawada, który odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania i opowiedział o swoich doświadczeniach związanych ze służbą w Policji.

Osoby zainteresowane służbą w Policji zaprasza się na stronę internetową Zostań Policjantem, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dla kandydatów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również