Wiadomości z Sosnowca

Teatr Zagłębia żegna rok 2020 sukcesem swojej platformy VOD!

  • Dodano: 2020-12-28 07:00, aktualizacja: 2020-12-28 04:32

Teatr Zagłębia żegna rok 2020 sukcesem swojej platformy VOD.

W ciągu zaledwie miesiąca udało się zgromadzić ponad dwutysięczną publiczność

Widzowie mieli okazję zobaczyć transmisje na żywo takich spektakli jak: „Opowieść wigilijna”, „Horror szał”, „Nowa Księga Dżungli”, „Ślub” oraz „Tartuffe”.

Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy ponownie nawiązać kontakt z naszymi widzami – nawet jeśli odbyło się to taką kompromisową, zapośredniczoną przez ekran, drogą. Pozytywem obecnej sytuacji jest fakt, że dzięki internetowi nie ogranicza nas już przestrzeń i na transmisje naszych spektakli „dotarli” widzowie z całej Polski – zaznacza Filip Jałowiecki z Działu Programowego Teatru Zagłębia.

Instytucja kontynuuje swoją działalność na VOD i w okresie ferii zimowych planuje transmisje spektakli dla całych rodzin. Będzie to „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala  oraz ciesząca się ogromną popularnością „Opowieść wigilijna” w reż. Justyny Łagowskiej. Oprócz przedstawień na czas ferii teatr przygotował również ofertę warsztatową.

Przygotowaliśmy dwa rodzaje warsztatów, podczas których zaprosimy uczestników do obserwacji zmienionego pandemią świata. Na zajęciach wykonamy rozmaite ćwiczenia warsztatowe – zarówno teatralne, jak i z pola muzyki czy sztuki. Głównym tematem zajęć będzie zmiana – opowiada Agata Kędzia, edukatorka teatralna.

Dla każdego coś miłego – warsztaty otwarte na podstawie „Opowieści wigilijnej” skierowane będą do osób chcących eksperymentować, lubiących teatr i sztukę. Z kolei warsztaty aktorskie zostały przygotowane dla dzieci i młodzieży, która pragnie spróbować swoich sił na scenie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Teatru – www.teatrzaglebia.pl.

  • TEATR ZAGŁĘBIA OFERTA EDUKACYJNA FERIE - kliknij TUTAJ
  • REPERTUAR STYCZEŃ - kliknij TUTAJ

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.