Wiadomości z Sosnowca

Tauron Ciepło dołączy do SmogoBusa!

  • Dodano: 2021-03-24 10:00

W każdy piątek od początku marca po Sosnowcu jeździ SmogoBus, czyli specjalny hybrydowy autobus, w którym urzędnicy zachęcają mieszkańców do wymiany pieca. Wkrótce do akcji miasta dołączy Tauron Ciepło.

Zanim SmogoBus wyjechał w trasę, do 10 tysięcy mieszkańców domów jednorodzinnych w Sosnowcu trafiły specjalne pakiety informacyjne, zawierające wiadomości o programach, z których można uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca.

– Odwiedziliśmy już dwie dzielnice, w obu przypadkach, mimo niesprzyjającej pogody do SmogoBusa przyszło w sumie 120 osób. Dzięki wizycie w SmogoBusie podpisaliśmy już pierwsze umowy z mieszkańcami – mówi Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca. 

W piątek 26 marca hybrydowy autobus z urzędnikami odwiedzi Maczki i będzie czekał przy Szkole Podstawowej nr 37 (ul. Skwerowa 21).

– Mieszkańcy mają z czego wybierać. Po raz pierwszy mogą skorzystać z programu „Stop Smog”, nadal działa miejski program dofinansowujący wymianę pieca oraz program „Czyste powietrze” – podkreśla Michał Zastrzeżyński.

Program „Stop Smog” adresowany jest do najmniej zamożnych mieszkańców Sosnowca

Można w ten sposób pozyskać nawet 53 tys. zł. przy zaledwie 5% wkładzie własnym na wymianę pieca oraz docieplenie budynku. Z miejskich funduszy na wymianę kotła można pozyskać nawet 8 tys. zł. Trzecią możliwością pozyskania wsparcia jest program „Czyste Powietrze”.

9 kwietnia do akcji promującej przystąpią pracownicy TAURON Ciepło sp. z o.o. Wówczas SmogoBus zawita na Stary Sosnowiec, a dokładnie na parking przy SP 27 (ul. Grabowa 2).

- Nasze działania skierowane są do mieszkańców części budynków typowanych do podłączenia w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji – podkreśla Aldona Jarominek z TAURON Ciepło sp. z o.o.

SMOGOBUS: Tu uzyskasz informację o dofinansowaniach:

  • 26 marca (piątek) – Maczki. Przy Szkole Podstawowej nr 37 (ul. Skwerowa 21),
  • 9 kwietnia (piątek) – Stary Sosnowiec, przy Szkole Podstawowej nr SP27 (ul. Grabowa 2),
  • 16 kwietnia (piątek) – Jęzor, przy Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Zawodzie 34).

We wszystkich miejscach SmogoBus będzie dostępny w godz. 12.00-17.00.

Szczegółowych informacji odnośnie dofinansowań udziela:

Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami

  • Al. Zwycięstwa 20
  • tel. 32 296 05 79

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również