Wiadomości z Sosnowca

Szermierze z Sosnowca odnieśli sukces na Mistrzostwach Polski!

  • Dodano: 2024-06-12 08:15, aktualizacja: 2024-06-12 08:30

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale. Tak wygląda bilans sosnowieckich klubów szermierczych, które w ostatni weekend rywalizowały w Mistrzostwach Polski w Szabli w kategorii do lat 14.

Sukces sosnowieckich klubów szermierczych

Złoto przypadło żeńskiej drużynie Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec, której barwy reprezentowały Zofia Wolska, Emilia Lizak, Maria Wójcik oraz Aleksandra Otok. Dziewczęta przeszły przez turniej jak burza. W turnieju indywidualnym najlepiej wypadła Emilia Lizak (ZKS Sosnowiec), która wywalczyła srebrny medal. Jej klubowa koleżanka Zofia Wolska uplasowała się na trzecim miejscu.

Również z brązowym medalem turniej indywidualny chłopców zakończył Dominik Zubko z Towarzystwa Miłośników Szermierki Zagłębie Sosnowiec. Na piątym miejscu zawody ukończył Kacper Kaczmarczyk (ZKS Sosnowiec), którego z walki o medale wyeliminowała kontuzja. Warto odnotować, że w turnieju drużynowym dziewcząt 8 miejsce zajęła ekipa TMSu Sosnowiec (Łucja Żagiell, Hanna Wolny, Natalia Czerny i Sandra Krzysztofiak), oczko niżej rywalizację zakończyła druga drużyna ZKSu Sosnowiec (Antonina Łysy, Julia Bajer, Maja Wlazło, Wiktoria Sakłak). 9 miejsce w drużynie wywalczył też zespół chłopców TMSu (Dominik Zubko, Mikołaj Mazurkiewicz, Filip Ruszkiewicz i Ryszard Kuczmierczyk).

– Ogromne gratulacje należą się również trenerom obu klubów – przekazał Urząd Miejski w Sosnowcu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również