Wiadomości z Sosnowca

Święto Wolontariatu Europejskiego

  • Dodano: 2019-12-05 10:15

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety zaprasza do udziału happeningu promującym wolontariat europejski w dniu 05.12.2019, na Placu Stulecia w Sosnowcu, w godz. 15:00 do 17:00.

Dzień 05.12.2019 to coroczne święto wolontariatu - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Stowarzyszenie już od wielu lat gości w Sosnowcu i w innych miastach na terenie województwa śląskiego wolontariuszy z całego świata, którzy pracują z uczniami i  nauczycielami sosnowieckich szkół specjalnych i liceów, w tym w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 30, Zespole Szkół Specjalnych nr 4, IX Liceum Ogólnokształcącym

Dlatego pragniemy ten dzień zaakcentować szczególnie, organizując happening – Święto Wolontariatu. Obecnie na terenie województwa śląskiego gościmy 12 wolontariuszy z Gruzji, Hiszpanii, Francji i Turcji.

Tego dnia, razem z nimi będziemy promować ideę wolontariatu i możliwości jakie daje Europejski Korpus Solidarności - Program Komisji Europejskiej, umożliwiający wyjazdy na zagraniczny wolontariat. 

Wydarzenie odbędzie się na Placu Stulecia. Będziemy rozdawać ulotki, gadżety (długopisy, pendriv-y itp.) i informować o możliwościach wyjazdu na wolontariat. Będzie muzyka, a wolontariusze będą zachęcać do wspólnych tańców i słuchania narodowej muzyki z krajów ich pochodzenia.

Gorąco zapraszamy mieszkańców Sosnowca i województwa śląskiego.

Więcej o wydarzeniu: tutaj


Źródło: Materiały organizatora

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.