Wiadomości z Sosnowca

Spotkanie z profesorem Ryszardem Koziołkiem

  • Dodano: 2020-09-07 08:30, aktualizacja: 2020-09-06 23:25

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w czwartek 17 września 2020 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na spotkanie autorskie z Ryszardem Koziołkiem – literaturoznawcą, eseistą, krytykiem. Rozmowę poświęconą książce „Wiele tytułów” poprowadzi Szymon Kloska.

Dodatkową atrakcją spotkania będzie ilustracja muzyczna w wykonaniu trio_io. Wstęp możliwy tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki).

Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu najnowszej książki Autora i zdobycia cennego autografu.

Rozmowa będzie retransmitowana na kanale YouTube i Facebooku Biblioteki.

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.


Ryszard Koziołek – literaturoznawca, eseista, profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, od września 2020 roku jego rektor. Stały współpracownik Tygodnika Powszechnego. Członek jury Nagrody Literackiej Nike w latach 2012-2015. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii „Eseistyka” za książkę Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy. W 2016 jego książka Dobrze się myśli literaturą została uhonorowana Śląskim Wawrzynem Literackim. W 2017 r. otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej. W roku 2019 w Wydawnictwie Czarne ukazała się jego najnowsza książka Wiele tytułów. 

Szymon Kloska – krytyk i aktywista literacki. O książkach opowiada w radio i telewizji, pisuje w prasie drukowanej i elektronicznej. Prowadził liczne programy telewizyjne i audycje o literaturze, m.in.: „WOK – Wszystko o Kulturze”, „Książki na Lato” i „Myślnik”. Od przeszło dekady współprowadzi audycję „Piątka z literatury” w RMF Classic. Wieloletni pracownik Instytutu Książki. Od 2017 roku związany z programem Kraków Miasto Literatury UNESCO. Współtwórca Festiwalu Literatury dla Dzieci. Jest rzecznikiem prasowym Nagrody Literackiej Gdynia i kuratorem Festiwalu Miasto Słowa.  

trio_io - ich muzyka jest wypadkową trzech umysłów, trzech różnych języków muzycznych, trzech źródeł pochodzenia. To twórczość otwartych form, czerpiących z tradycji muzyki kompozytorów współczesnych, eksperymentów z preparacją instrumentów oraz elementów free jazzu i muzyki ludowej. W roku 2019 nakładem wytwórni Bółt Records trio wydało swą debiutancką płytę „Waves”. 

Skład: 
Zofia Ilnicka – flet
Łukasz Marciniak – gitara
Jakub Wosik - skrzypce

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).
 

Spotkanie z profesorem Ryszardem Koziołkiem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również