Wiadomości z Sosnowca

Spotkanie z biografem Stanisława Lema – Wojciechem Orlińskim

  • Dodano: 2021-09-20 10:00

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator projektu FANTASTYKA2021, serdecznie zaprasza w poniedziałek 20 września 2021 o godz. 18.00 do udziału w spotkaniu autorskim z Wojciechem Orlińskim – dziennikarzem, publicystą, biografem Stanisława Lema. Rozmowę w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) poprowadzi Agnieszka Włoka. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Spotkanie z Wojciechem Orlińskim

Stanisław Lem to ikona polskiej fantastyki. Jego powieści ekranizowano, jego imieniem nazywano satelity, a jemu samemu przyznano mnóstwo nagród. Nic więc dziwnego, że jego życie i twórczość nieustannie przyciągają badaczy i literaturoznawców. Jednym z nich jest Wojciech Orliński — dziennikarz, pisarz, tłumacz, publicysta oraz znawca życia i twórczości Lema. To właśnie od naszego gościa dowiemy się, jakim Stanisław Lem był człowiekiem i poznamy nieoczywiste motywy jego twórczości.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Włoka — weteranka spotkań z autorami wszelkich gatunków oraz specjalistka do spraw pytań przenikliwych.

Spotkanie z biografem Stanisława Lema – Wojciechem Orlińskim / fot. MBP Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również