Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Wygrały grę miejską, pojadą do Brukseli

  • Dodano: 2020-12-02 07:00, aktualizacja: 2020-12-01 18:08

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu Karolina Sroka i Mateusz Olas wraz z nauczycielką Moniką Zgrzywą zajęli I miejsce w X jubileuszowej edycji gry miejskiej Fair Train i tym samym wygrali kilkudniową wycieczkę do Brukseli! 

Kilka słów o grze

Gra zorganizowana została w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”. Ze względu na epidemię gra po raz pierwszy odbywała się w formie zdalnej w postaci escape room.

Szkoła pod patronatem liderki edukacji globalnej nauczycielki biologii i edukacji dla bezpieczeństwa Iwony Mistrzyk i nauczycielki informatyki Anety Miodek przygotowała quiz i stację polską zajmującą się zagadnieniami globalnych śmieci i płonących wysypisk, tematu aktualnego zagrożenia ekologicznego. Natomiast wśród biegających znaleźli się Edyta Żybort – nauczycielka religii wraz z uczennicami klasy 8b Klaudią Struzik i Zuzanną Kołodziej oraz Monika Zgrzywa - nauczycielka fizyki i języka angielskiego wraz z uczniami klas 8 d i 8c – Karoliną Sroką i Mateuszem Olasem. Serdecznie gratulujemy graczom i zwycięzcom wiedzy, zaangażowania i wysiłku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również