Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec pozyskał 43 miliony złotych na rozbudowę Teatru Zagłębia

  • Dodano: 2024-03-06 11:30

Miasto pozyskało 43 miliony złotych na rozbudowę Teatru Zagłębia. Dofinansowanie zostało przyznane przez Zarząd Województwa Śląskiego.

- To jest wiadomość, którą od razu chcemy się z Wami podzielić! 10 milionów euro, czyli ponad 43 miliony złotych to pieniądze, jakie otrzymaliśmy na rozbudowę Teatru Zagłębia w Sosnowcu! Dziękuję za wsparcie Anna Jedynak - Rykała - napisał prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. 

Na czym będzie polegała rozbudowa teatru?

Teatr zostanie rozbudowany o nowy budynek, który będzie znajdował się po prawej stronie od obecnego. W nowych pomieszczeniach będzie tzw. scena nowa typu Black Box, z otwieranym horyzontem na ogród, będzie "czystą", czarną przestrzenią z elastycznym układem widowni, dającą reżyserom i scenografom pełną swobodę aranżacji.

Dobudowana przestrzeń będzie podzielona na trzy strefy:

  • strefę widza, w której – oprócz nowej sceny i widowni - znajdzie się również kawiarnia oraz miejsce dla działań edukacyjnych i inicjatyw lokalnych, 
  • strefę techniczną i strefę administracyjną, które pozwolą na scalenie w jednym budynku porozrzucanych po Sosnowcu biur oraz warsztatów.

Projektowany obiekt będzie energooszczędny, będzie posiadał m.in. nowoczesne i energooszczędne systemy oświetlenia, klimatyzacji czy ogrzewania, zastosowane zostaną odnawialne źródeł energii (np. panele fotowoltaiczne), co pozytywnie wpłynie na bilans energetyczny obiektów, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko. 

Dofinansowanie zostało przyznane przez Zarząd Województwa Śląskiego. Projekt jest przewidziany do dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również