Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

"Skandal" najlepszy nie tylko w kraju!

  • Dodano: 2018-07-02 09:15

Nasze wielokrotne Mistrzynie Polski zawojowały w miniony weekend Mistrzostwa Europy w Holandii  ECC 2018 - Federacji European Cheerleading Association.

Dziewczętom, które na co dzień trenują w Klubie Kiepury przyszło zmierzyć się z mistrzowskimi europejskimi zespołami. A codzienny wysiłek dziewcząt i trenerki został nagrodzony wysokimi miejscami.

Tytuł  drugiego Wicemistrza Europy w urban cheer junior doubles wywalczyły Weronika i Agnieszka. To zupełnie nowa dla nas kategoria taneczna w której stawiamy pierwsze kroki i tym bardziej było ogromne nasze zaskoczenie gdy wyczytano nas na trzecim miejscu. To pierwszy tak ogromny sukces na Mistrzostwach Europy.

Wysokie czwarte miejsce a jakże trudne miejsce dla sportowców w cheer dance junior doubles zajęły Ola i Wiktoria. Ostatni nasz duet miał największą konkurencje i również dzielnie się spisał zajmując ósme miejsce w pom dance junior doubles to była połowa stawki a walczące w tej kategorii Weronika i Natalia bardzo przypadły do gustu całej publiczności, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Występy grupowe rownież zostały bardzo wysoko ocenione przez sędziów w cheer dance junior na 12 zespołów nasz Skandal uplasował się na 6 miejscu a ich nieznacznie młodsze koleżanki z junior Skandal zajęły wysokie 10 miejsce startując w tej samej kategorii.

Na tych mistrzostwach startowałyśmy w zupełnie nowych dla nas kategoriach, Skandal w urban cheer gdzie zajął 9 miejsce a junior Skandal w cheer dance  gdzie wywalczył 10 miejsce.

Wszystkie Skandale ze wszystkimi choreografiami uplasowały się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Europy to ogromny sukces i zasługa trenerki Katarzyny Pilch i wszystkich jej podopiecznych, które startowały ma tych mistrzostwach.

Następna informacja