Wiadomości z Sosnowca

SilesiaKomunikacja - Targi Transportu Publicznego

  • Dodano: 2010-05-19 08:15, aktualizacja: 2010-05-19 09:06

Aglomeracja zagłębiowsko-śląska, to najbardziej rozbudowana sieć komunikacji publicznej w Polsce i jeden z najlepiej skomunikowanych obszarów kraju, który skupia w ścisłym sąsiedztwie ponad 20 miast, powiązanych ze sobą więzami przestrzennymi i funkcjonalnymi.


Współpracę w aglomeracji widać na przykładzie komunikacji miejskiej, która pomimo pracy setki odrębnych przedsiębiorstw funkcjonuje jako całość. Rozwijająca się infrastruktura i konurbacyjny model regionu sprawia, iż jego sieć komunikacyjna  jest ciągle rozbudowywana i modernizowana. Skupia ona ponad 2 tysiące autobusów, 400 tramwajów i 20 trolejbusów.

 

Targi Transportu Publicznego w Sosnowcu, to odpowiedź na potrzeby, tego największego w Polsce rynku komunikacji zbiorowej. Najnowsze pojazdy czołowych producentów, sprzęt serwisowy, wyposażenie warsztatów i zajezdni oraz rozwiązania elektroniczno-informatyczne dla komunikacji miejskiej będzie można zobaczyć podczas targów, które odbędą się w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 20-21 maja. Towarzyszyć im będzie dwudniowa konferencja naukowa oraz konkurs dla kierowców. Prócz gości z Polski swój udział w imprezie zapowiedzieli też Włosi, Anglicy, Hiszpanie, Słowacy i Czesi.

 

Już podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji, SilesiaKOMUNIKACJA stała się wydarzeniem międzynarodowym. W tym roku udział zagranicznych wystawców będzie jeszcze większy. Bardzo silną reprezentację wystawiają Włosi, którzy organizują nawet osobny pawilon. Swoją ekspozycję przedstawi w nim kilkanaście firm, wśród nich - ATV - Azienda Trasporti Verona s.r.l. – organizator komunikacji i najsilniejszy przewoźnik w Weronie i rejonie Veneto.

 

Do lżejszych, lecz nie pozbawionych emocji, akcentów imprezy należeć będą natomiast zawody kierowców, które zostaną rozegrane na najnowocześniejszym symulatorze, prezentowanym przez firmę CEZ CARGO.

 

Targi Transportu Publicznego SILESIA KOMUNIKACJA w Expo Silesia to:

• okazja do prezentacji swojej oferty szerokiemu gronu branży przyjeżdżającej na tę okazję z całej Polski
• okazja do rozmów i wymiany doświadczeń podczas towarzyszącej targom konferencji
• ważne, branżowe i integracyjne spotkanie środowiska.ŹRÓDŁO: ExpoSilesia


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również