Wiadomości z Sosnowca

Rodzinny Piknik Plenerowy na Górce Środulskiej już w sobotę!

  • Dodano: 2024-05-22 10:45

Urząd Miasta organizuje wspólne świętowanie obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. 25 maja (sobota) na Górce Środulskiej odbędzie się Miasteczko Europejskie – Rodzinny Piknik Plenerowy. Start o godz. 13.00.
Program pikniku:

Zabawy w 4 strefach

Strefa 1 – STREFA KREATYWNA (warsztatowo-edukacyjna) – tj. kreatywne warsztaty dla dzieci i ich opiekunów; w strefie odbywać się będą zajęcia tematyczne, związane z wszystkimi 27 państwami UE oraz rezultatami/produktami projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich na terenie województwa śląskiego w ciągu ostatnich 20 lat.

Stoiska tematyczne zostaną zaprojektowane wg schematu, m.in:

  • Stoisko 1 – Ekolog/Ekolożka
  • Stoisko 2 – Przedsiębiorca/Przedsiębiorczyni
  • Stoisko 3 – Erudyta/Erudytka
  • Stoisko 4 – Artysta/Artystka
  • Stoisko 5 – Budowniczy/Budowniczka
  • Stoisko 6 – Podróżnik/Podróżniczka

Na każdym „stoisku tematycznym” będą co najmniej 3 atrakcje tematyczne. Atrakcje będą opierać się na elementach edukacyjnych, angażujących uczestników do interakcji oraz wspólnego zdobywania wiedzy i informacji na temat kultury i wartości Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich oraz projektów zrealizowanych na terenie województwa śląskiego w ciągu ostatnich 20 lat.

Strefa 2 – STREFA MUZYCZNO-TANECZNA – tj. warsztaty taneczne i potańcówka dla dzieci i ich opiekunów;

Zapewniona będzie na czas trwania całego pikniku obecność profesjonalnego instruktora tańca, który będzie do dyspozycji uczestników w godzinach dostępności strefy podczas warsztatów tanecznych i potańcówki. Zadaniem instruktora tańca będzie prowadzenie warsztatów tanecznych „uczących tańców charakterystycznych dla poszczególnych państw UE” oraz animowanie uczestników w czasie potańcówki.

Strefa 3 – STREFA RELAKSU (wypoczynkowa) – tj. strefa wypoczynku dla uczestników warsztatów, tj. dzieci i ich opiekunów, gdzie umieszczone zostaną leżaki, pufy i kostki reklamowe. Na sznurkach zostaną z kolei zaprezentowane prace plastyczne dzieci biorących udział w warsztatach podczas pikników oraz tablice informujące o ciekawostkach na temat krajów UE i rezultatach wdrażania FE w województwie śląskim w ciągu ostatnich 20 lat.

Strefa 4 – STREFA INFORMACJI – tj. punkt informacyjny na temat Funduszy Europejskich i Unii Europejskiej z udziałem pracowników instytucji zarządzających /wdrażających FE w woj. śląskim.

Podczas wydarzenia akcja nasadzania – „Sadzimy Aleję 20 drzew na 20-lecie wejścia Polski do UE”.

  • 16:00 – potańcówka w europejskich rytmach w strefie muzyczno-tanecznej
  • 18:00 – zakończenie pikniku

Dla wszystkich głodnych dodatkowych wrażeń – czekać będą food trucki.

Każdy piknik poprzedza akcja sadzenia 20 drzew na 20-lecie Polski w UE.

25 maja (sobota), godz. 13.00, Górka Środulska 

Rodzinny Piknik Plenerowy na Górce Środulskiej już w sobotę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również