Wiadomości z Sosnowca

Przed nami remont nawierzchni drogi ekspresowej S86 pomiędzy Sosnowcem a Katowicami

  • Dodano: 2022-09-20 09:15

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w poniedziałek 26 września planuje rozpoczęcie remontu nawierzchni drogi ekspresowej S86 pomiędzy Sosnowcem a Katowicami.

Remont drogi ekspresowej S86

Podczas trwania remontu użytkownicy drogi do dyspozycji będą mieli po dwa pasy w każdym z kierunków.

– Remont rozpoczniemy od zawężenia dwóch pasów ruchu (lewego i środkowego) na obu jezdniach przy pozostawieniu dwóch pasów w każdym z kierunków. Szerokość lewego pasa ruchu będzie wynosić 2,75 m a prawego 3 m. Włączenie do drogi ekspresowej drogami dochodzącymi i łącznicami będą odbywać się z wykorzystaniem linii zatrzymania oraz znaku STOP. W czasie remontu wprowadzony zostanie limit prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe, oraz autobusy – podkreślają przedstawiciele GDDKiA.

Prace zostaną rozpoczęte frezowaniem nawierzchni na odcinku Sosnowiec (rejon węzła przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Barbary w Sosnowcu) – Katowice (rejon sklepu IKEA). Po rozbiórce warstwy ścieralnej na odcinku Sosnowiec – Katowice, rozpocznie się frezowanie odcinka Katowice – Sosnowiec. Z uwagi na przewidywane utrudnienia frezowanie będzie odbywało się w porze dziennej i nocnej.

Po zakończeniu tego etapu robót ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, a następnie rozpocznie się remont pasa prawego i awaryjnego. W tym etapie również użytkownicy drogi będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym z kierunków. Szerokość pasa lewego będzie wynosiła 3,5 m a środkowego 3,25 m. Przewidujemy, że zakończenie remontu tego odcinka powinno nastąpić do 15 listopada 2022 r.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jakub

    Dobrą drogę robić ;D ktoś ładnie przytuli

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również