Wiadomości z Sosnowca

Odjazdowy Bibliotekarz - rajd rowerowy z Maczek na Stawiki!

  • Dodano: 2022-05-20 09:15

Już 4 czerwca 2022 (sobota) po raz kolejny ruszamy w trasę z Odjazdowym Bibliotekarzem! Rodzinny rajd rowerowy połączony z odjazdowym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, z pasjonatami literatury i sportu.

Kto powiedział, że czytanie i kondycja fizyczna nie mogą iść w parze?

Start w dzielnicy Maczki (Filia nr 13 MBP, ul. Krakowska 26) o godz. 9:30 (zbiórka 9:15). W tym roku trasa rajdu wiedzie przede wszystkim sosnowieckimi ścieżkami rowerowymi oraz leśnymi drogami naszego miasta. Długość trasy to około 20 kilometrów. 

Na mecie zaplanowano szereg atrakcji! Wspomniane wcześniej ognisko integracyjne oraz bookcrossing. Chętni popróbują sił w konkursie „Jeden z dziesięciu”. Chcemy również zadbać o bezpieczeństwo naszych rowerów. Na mecie sosnowiecka Straż Miejska przeprowadzi akcję bezpłatnego znakowania rowerów (tylko za okazaniem dowodu zakupu!). Warto skorzystać z takich środków ostrożności, ponieważ mogą nas uchronić przed kradzieżą lub ułatwić odnalezienie jednośladu, gdy już zostanie przez kogoś przywłaszczony.

W rajdzie wziąć mogą udział osoby, które ukończyły 10. rok życia. Liczba osób jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły udziału znajdziecie w regulaminie dostępnym na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Odjazdowy Bibliotekarz - rajd rowerowy z Maczek na Stawiki!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również