Wiadomości z Sosnowca

O handlu ludźmi z sosnowiecką młodzieżą

  • Dodano: 2024-03-25 12:45

Sosnowieccy policjanci często spotykają się z młodzieżą, by rozmawiać na tematy związane z bezpieczeństwem. Tym razem sosnowiecki profilaktyk podczas spotkania z młodzieżą z Technikum numer 1 w Sosnowcu przekazywał informacje na temat handlu ludźmi, bezpieczeństwa osobistego oraz najczęstszych zagrożeń, na które mogą być narażeni młodzi ludzie.

Spotkanie z młodzieżą: Bezpieczeństwo i edukacja

Handel ludźmi jednak to tylko jeden z tematów, jaki poruszany był w czasie ich trwania. Przedmiotem spotkań było bezpieczeństwo młodych ludzi i dobre praktyki- nawyki i zachowania, których przestrzeganie może uchronić ich przez zagrożeniami. Poruszono problem bezpieczeństwa podczas wyjazdów oraz zagrożeń, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, czym jest handel ludźmi i w jaki sposób można się przed nim ustrzec. Mundurowi przypomina, że handlem ludźmi jest werbowanie, transport dostarczanie, przekazywanie, przechowywanie lub przyjmowanie osób. Często z zastosowaniem przemocy lub groźby, uprowadzenia, podstępu, nadużycia stosunku zależności, wykorzystania krytycznego położenia lub stanu bezradności. Przestępcy oferują również różne korzyści, najczęściej pieniądze, sprawującym opiekę lub nadzór nad inną osobą - w celu jej wykorzystania, nawet za jej zgodą, w szczególności w prostytucji, pornografii lub innych formach seksualnego wykorzystania. Również w pracy lub przymusowych usługach, żebractwie, niewolnictwie lub innych formach wykorzystania, poniżających godność człowieka. Zdarza się też, że w celu pozyskania komórek, tkanek i narządów wbrew przepisom ustawy.

Policjanci przypominają, że Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres:  handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również