Wiadomości z Sosnowca

Magdalena Pochwalska i Daniel Miklasiński uhonorowani

  • Dodano: 2021-12-22 09:15

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej uhonorowano Magdalenę Pochwalską i Daniela Miklasińskiego.

Dwaj sosnowiczanie zostali uhonorowani  

Daniel Miklasiński, pełniący obecnie obowiązki Kierownika Izby Przyjęć w Centrum Pediatrii  im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o.o. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Pan swoją postawą życiową oraz działalnością zawodową w pełni zasługuje na to szczególne odznaczenie.

W 2022 roku mija 52 lat pracy Daniela Miklasińskiego jako chirurga dziecięcego, którą rozpoczęła się w Szpitalu nr 1 w Sosnowcu na Oddziale Chirurgii Dziecięcej. Przeszedł tam wszystkie szczeble kariery, zaczynając od młodszego asystenta do Ordynatora Oddziału, które to stanowisko pełnił przez 20 lat. Był współinicjatorem zmian organizacyjnych w ochronie zdrowia w Sosnowcu, powstania Centrum Pediatrii oraz wybudowania nowego Oddziału Chirurgii Dziecięcej z blokiem operacyjnym. Przez lata inicjował wiele projektów zdrowotnych w naszym mieście, dotyczących szczególnie dzieci. Jako społecznik pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Szpitalu nr 1. Był założycielem Klubu Inteligencji Katolickiej w Sosnowcu w 1980 roku. Przez cztery kadencje wykonywał mandat Radnego Rady Miejskiej, pełniąc w kadencji 2006-2010 funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Wyróżnienie Wiceprezes Zarządu Sosnowieckie Wodociągi S.A

Z kolei Magdalena Pochwalska, pełniąca ostatnio funkcję Wiceprezes Zarządu Sosnowieckie Wodociągi S.A. została uhonorowano w związku z przejściem na emeryturę. Przez ponad trzydzieści lat związana była z sosnowieckim samorządem piastując m.in.: stanowisko wiceprezydenta miasta. Odpowiadała wówczas za objęcie Specjalną Strefą Ekonomiczną terenów po likwidowanych kopalniach KWK Saturn w Milowicach czy KWK Klimontów–Porąbka oraz obszaru po Fabryce Domów Dańdówka. Niemal dwadzieścia lat pracy zawodowej to służba w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu, które pod jej rządami przeszło organizacyjną przemianę stając się spółką Sosnowieckie Wodociągi S.A. Najpierw jako Zarządca Komisaryczny, a od października 2004 roku Dyrektor, w niespełna dwa lata przeprowadziła z sukcesem program naprawczy ówczesnego RPWiK w Sosnowcu. Obecnie firma może pochwalić się bardzo dobrą kondycją finansową jest również w czołówce przedsiębiorstw branży wod-kan w minimalizowaniu strat wody.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również