Wiadomości z Sosnowca

Kolejne dobre wiadomości. Łącznik między ulicą Sedlaka a Niepodległości prawie gotowy!

  • Dodano: 2024-02-15 13:00

Już niebawem mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z nowego łącznika znajdującego się między ulicą Sedlaka a Niepodległości. Długo wyczekiwany przez mieszkańców Sosnowca łącznik jest już niemal gotowy! Zobaczcie zdjęcia.

Prace nad łącznikiem między ulicą Sedlaka a Niepodległości na finiszu

Prace nad utworzeniem łącznika między ulicą Sedlaka a Niepodległości powoli dobiegają końca. To wiadomość, na którą mieszkańcy Sosnowca czekali od dawna. W miejscu, w którym dawniej znajdowały się krzaki i zarośla, a później, w trakcie trwania prac związanych z tworzeniem połączenia między dwoma dzielnicami błotnisty teren i nierówności, w końcu znajdzie się dostępny dla mieszkańców naszego miasta łącznik wraz z chodnikiem.

– Coś, o co mieszkańcy prosili od dłuższego czasu. Łącznik między ulicą Sedlaka a Niepodległości niemal gotowy, a wraz z nim chodnik - koniec z przejściem na dziko po błocie i nierównościach. To tutaj powstaje także pierwszy fragment sosnowieckiej Velostrady – przekazał Arkadiusz Chęciński w mediach społecznościowych.

Na tym samym obszarze trwają także działania związane z tworzeniem pierwszego fragmentu Velostrady. Budowany obecnie odcinek ma z jednej strony połączyć Sosnowiec z Katowicami i Czeladzią, a z drugiej z Dąbrową Górniczą i Będzinem.

Przypominamy, że docelowo w naszym regionie ma powstać 8 Velostrad, o długości około 120 km. Szybkie drogi rowerowe, czyli Velostrady GZM mają za zadanie podnieść bezpieczeństwo osób poruszających się na rowerach pomiędzy miastami naszej Metropolii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również