Wiadomości z Sosnowca

Kierowali samochodem pod wpływem narkotyków. U oby wykryto amfetaminę

  • Dodano: 2019-01-31 10:45

W ręce policjantów Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach, pełniących służbę na ulicach Sosnowca w patrolu operacyjnym, wpadło dwóch mężczyzn, którzy kierowali samochodem pod wpływem narkotyków. Przy jednym z nich wywiadowcy ujawnili również narkotykowy susz. Podejrzeń co do trzeźwości kierujących policjanci nabrali obserwując ich nietypowe zachowanie.

Mieszkańcowi Sosnowca grozi do 2 lat więzienia

Pierwszego z mężczyzn, 22-letniego mieszkańca Sosnowca wywiadowcy zatrzymali do kontroli, ponieważ obserwowali jego nietypowe, nerwowe manewry za kierownicą. Podczas kontroli zauważyli również w okolicy jego nosa ślady białego proszku. Mężczyzna był też wyraźnie pobudzony i właściwie nie przestawał mówić. Test wykonany urządzeniem Drug Read jednoznacznie wykazał zażycie przez badanego amfetaminy. O dalszym losie 22-latka zadecyduje Prokurator-za kierowanie pod wpływem środków odurzających może trafić do więzienia na 2 lata.

Drugi kierowca dodatkowo pod wpływem marihuany

Drugiego mężczyznę, 21-letniego mieszkańca Kielc wywiadowcy zatrzymali już godzinę później. W tym przypadku uwagę policjantów również przykuło nerwowe zachowanie kierowcy. Podczas czynności policjanci ujawnili przy nim narkotykowy susz. W trakcie badania wyszło na jaw, że 21-latek kierował samochodem pod wpływem zarówno amfetaminy jak i marihuany. Odpowie teraz za posiadanie narkotyków, jak i kierowanie pod ich wpływem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.