Wiadomości z Sosnowca

KANA rozpoczyna rekrutację

  • Dodano: 2010-08-23 14:45

Pomogą przygotować się do matury, kursu gimnazjalnego, nauczą języków obcych, wprowadzą w tajniki komputera, zadbają o dobrą i twórczą zabawę dla młodzieży, a wiele z tego – bezpłatnie!

   

Centrum Edukacji Wychowania Młodzieży KANA w Sosnowcu rozpoczyna właśnie przygotowania do kolejnego roku szkolnego. Choć młodzież jeszcze cieszy się wakacjami, w KANIE wre praca. Trwa już rekrutacja na bezpłatne zajęcia dla uczniów sosnowieckich i zagłębiowskich szkół średnich, i ostatnich klas gimnazjów. Wśród propozycji sosnowieckiego ośrodka, który z sukcesami realizuje swoją misję już od 6 lat, znalazły się kursy językowe, komputerowe, przygotowawcze do matury oraz kursy gimnazjalne.

- Te ostatnie są nowością w naszej ofercie. Uczniowie ostatnich klas gimnazjów będą mogli skorzystać repetytoriów przed egzaminem, kończącym gimnazjum. Ugruntowanie wiedzy, wyjaśnienie niezrozumiałych dotąd zagadnień pozwoli młodzieży na kontynuowanie nauki w renomowanej szkole średniej. Można zapisać się do trzech bloków przedmiotowych, zgodnych z egzaminami gimnazajlnymi. Na gimnazjalistów czekają wolne miejsca na kursie matematyczno-przyrodniczym, humanistycznym i językowym z językiem angielskim. Ruszy także kolejna, szósta już edycja zajęć przygotowawczych do egzaminu dojrzałości. Prowadzimy zapisy na wszystkie przedmioty egzaminacyjne, na poziom podstawowy i rozszerzony. Na przyszłorocznych maturzystów czekają zajęcia m.in. z języków obcych, matematyki, języka polskiego, historii, biologii, chemii, geografii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie  – wyjaśnia Linda Hofman, rzecznik prasowy KANY i dodaje:
- W ofercie KANY nie zabraknie także kursów językowych. W tym semestrze młodzież będzie mogła skorzystać bezpłatnie z zajęć języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego oraz chorwackiego. Ten ostatni z języków to nowość KANY na nadchodzący rok szkolny. KANA zachęca również do doskonalenia obsługi komputera. Co najważniejsze, z wybranych propozycji młodzież może, jak corocznie, skorzystać bezpłatnie. Rekrutacja na wszystkie zajęcia edukacyjne trwa do 17 września, liczba miejsc jest jednak ograniczona, a liczy się kolejność zgłoszeń. Nasi kursanci otrzymują materiały szkoleniowe, dostęp do elektronicznej bazy pomocy naukowych, stają się klubowiczami KANY, dzięki czemu na zajęcia mogą zabrać świeżo parzoną kawę lub herbatę.
   
Sosnowiecka KANA tylko w ubiegłym roku szkolnym pomogła w nauce blisko 250 osobom. Ośrodek, dbając o prawidłowy psycho-ruchowy rozwój młodzieży prowadzi liczne inicjatywy kulturalne, siłownię oraz zajęcia fitness.
- Edukacja nie może wypełniać całego rozkładu dnia nastolatka. Dlatego też obok kursów edukacyjnych w KANIE uczniowie mogą skorzystać z siłowni, ćwiczeń fitness, warsztatów teatralnych, kursu pisarstwa, przeczytać dobrą książkę, obejrzeć ciekawy film, odwiedzić galerię sztuki. Wszystko po to, by bezpiecznie i wartościowo spędzić czas wolny  – zachęca do wizyty w KANIE Magdalena Kielska, dyrektor Centrum.
Sosnowieckie Centrum planuje także już niebawem zainicjowanie nowego przedsięwzięcia, które będzie gratką dla młodych, twórczych, odważnych
i spragnionych kontaktu z kulturą. Nie zabraknie także nocnego maratonu filmowego.
Dodatkowe informacje na temat oferty KANY także na stronie www.kana.sosnowiec.pl i pod numerem telefonu: 32 363 10 30.

Młodzieży bezrobotnej, niepełnosprawnej i pochodzącej z rodzin, w których dochód na 1 osobę wynosi mniej niż 600 zł, KANA udostępnia wybrane zajęcia bezpłatnie. Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach jest wpłacenie kaucji w wysokości 100 zł, będącej gwarancją miejsca i zwracanej w całości po pozytywnie zdanym egzaminie końcowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również