Wiadomości z Sosnowca

Grega Sorcan oraz Vedran Dalić odchodzą z Zagłębia Sosnowiec

  • Dodano: 2024-01-31 12:30

W rundzie wiosennej Fortuna 1. Ligi barw Zagłębia Sosnowiec nie będą reprezentować Vedran Dalić oraz Grega Sorcan. Kontrakty chorwackiego stopera oraz słoweńskiego bramkarza zostały rozwiązane za porozumieniem stron. 

Dwóch piłkarzy odchodzi z Zagłębia

Vedran Dalić trafił do Zagłębia przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 z chorwackiego NK BSK Bijelo Brdo. W trakcie 2,5-letniego pobytu w naszym klubie, środkowy obrońca zanotował 67 oficjalnych meczów (63 w Fortuna 1. Lidze oraz 4 w Fortuna Pucharze Polski) i zaliczył w nich 1 asystę. Biorąc z kolei pod uwagę rundę jesienną w trwających ligowych rozgrywkach, Dalić pojawił się na boisku dwunastokrotnie, a 11 z tych spotkań rozpoczynał w wyjściowym składzie Zagłębia.

Grega Sorcan z kolei zasilił szeregi naszego Klubu w lipcu zeszłego roku, przechodząc do Zagłębia z greckiego Apollonu Smyrnis. W trakcie blisko półrocznego pobytu w Sosnowcu Sorcan nie zdołał zanotować debiutu w Fortuna 1. Lidze, zaliczając mecze tylko w rozgrywkach pucharowych. Słoweniec z przeszłością w młodzieżówce Chievo Werona wystąpił w dwóch spotkaniach Fortuna Pucharu Polski – z Gryfem Wejherowo oraz Górnikiem Zabrze.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również