Wiadomości z Sosnowca

Gramy emocje - warsztaty teatralne z elementami dramy

  • Dodano: 2022-08-18 09:45

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i opiekunów, do udziału w sobotnich spotkaniach plenerowych „ABC emocji”. Gośćmi ostatniego, tym razem teatralnego, spotkania będą przedstawicielki Teatru Zagłębia w Sosnowcu – aktorka Agnieszka Bałaga-Okońska i edukatorka Agata Kędzia.

ABC emocji - sobotnie spotkania i animacje dla rodzin

Biblioteka zaprasza już 20 sierpnia 2022 o godz. 11.00 do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. W przypadku deszczu – spotkanie odbędzie się wewnątrz budynku Mediateki. Przed i po spotkaniu, do udziału w animacjach, zaprasza Niekawiarnia w Mediatece.  Wstęp wolny.

Podczas plenerowych warsztatów przyjrzymy się bliżej sposobowi reagowania na bodźce i wyrażania emocji. Każdy człowiek posiada umiejętność ekspresji emocjonalnej za pomocą ruchu, słów i gestów – teatr stanowi doskonałe medium do rozwijania swoich umiejętności w tym zakresie. Podczas międzypokoleniowych warsztatów prowadzonych w duchu twórczej zabawy, uczestnicy poznają lepiej siebie samych i osoby, z którymi przyjdzie im się tego dnia spotkać. 

Kilka słów o cyklu spotkań „ABC emocji”:

Świat dziecięcej psychiki i uczuć to prawdziwy labirynt, pełen zakrętów, ślepych zaułków i przeszkód, z którymi często trudno poradzić sobie w pojedynkę. Nękająca naszą planetę pandemia koronawirusa i towarzyszące jej ograniczenia – bliskości, kontaktu, przemieszczania, swobody, a także eksperymentalna nauka zdalna odcinająca dzieci od ich nauczycieli, darzonych zaufaniem wychowawców i – przede wszystkim – rówieśników – dodatkowo ten labirynt skomplikowały.

Na szczęście nie brakuje psychologów, pisarzy, artystów, wolontariuszy, nauczycieli, którym na sercu leży pomoc dzieciom i ich rodzicom bądź opiekunom. To właśnie we współpracy z nimi opracowany został program sobotnich spotkań plenerowych, podczas których odbędą się bezpłatne i otwarte dla chętnych prezentacje, warsztaty, pogadanki, wykłady i spotkania. Weekendowy i plenerowy charakter spotkań ma na celu stworzenie miłej, wakacyjnej, wręcz sielskiej atmosfery, pomimo niełatwych tematów poruszanych przez prowadzących i zaproszonych gości.

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński. 

Partnerami akcji są: Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Agencja Autorska Autograf z Łodzi, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu, Księgarnia Świat Książki w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Kurier Miejski, Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, SilesiaDzieci.pl, RodziceDzieci.pl

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Kino Helios w Sosnowcu, Laserhouse w Sosnowcu, JumpMax Sosnowiec, DVDmax.pl Sp. z o.o. z Konina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Gramy emocje - warsztaty teatralne z elementami dramy

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również