Wiadomości z Sosnowca

Giełda po raz ósmy

  • Dodano: 2011-06-06 09:15

W najbliższą środę (8 czerwca) o godzinie 10:00 w Punkcie Terenowym nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu rozpocznie się Giełda Pracy. Projekt kierowany jest głównie do pełnoletniej młodzieży poszukującej pracy zarobkowej na okres wakacji.

Realizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu, Śląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach oraz Młodzieżowe Biura Pracy z Sosnowca, Katowic, Dąbrowy Górniczej oraz Siemianowic Śląskich.

Jak zapewniają przedstawiciele ośrodka celem realizacji tego projektu jest nie tylko pomoc młodzieży w znalezieniu pracy, ale także umożliwienie im uczestnictwa w warsztatach przygotowujących do podjęcia zatrudnienia.

To już siódma edycja Młodzieżowej Giełdy Pracy organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. W latach poprzednich cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród młodzieży zarówno z Sosnowca, jak i miast ościennych. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 300 osób poszukujących pracy. Wśród najczęściej oferowanych prac sezonowych jest praca w hipermarketach, w urzędzie pocztowym czy w kolportażu. Cieszyły się one największym zainteresowaniem wśród poszukujących. Równie dużą popularnością cieszyła się oferta Centrum Kształcenia Ustawicznego, szczególnie szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jak również kursy kosmetologiczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również