Wiadomości z Sosnowca

[Film] Sosnowieccy policjanci rozbili narkotykową grupę przestępczą!

  • Dodano: 2021-12-17 09:15

Sosnowieccy policjanci rozbili grupę przestępczą, która na terenie województw śląskiego i małopolskiego zajmowała się produkcją i handlem narkotykami. Podczas likwidacji plantacji policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 300 krzaków konopi indyjskich i przeszło 20 kilogramów suszu marihuany. Zatrzymane w tej sprawie 4 osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Nielegalne plantacje konopi indyjskich

Pod koniec września sosnowieccy kryminalni trafili na plantację konopi indyjskich w jednej z miejscowości w województwie małopolskim. Na pewnej posesji, policjanci znaleźli sprzęt do uprawy, 171 krzaków konopi indyjskich i blisko 3 kilogramy gotowego suszu.

Kolejna plantacja zlikwidowana przez sosnowieckich kryminalnych znajdowała się w Zawierciu. Tym razem policjanci zabezpieczyli 130 krzaków i dwa worki gotowego suszu. W trakcie przeprowadzonych w tej sprawie działań kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 20 kilogramów suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została na kwotę ponad 460 tysięcy złotych.

Cztery osoby zatrzymane!

Zatrzymani trzej mężczyźni i kobieta, to mieszkańcy aglomeracji śląskiej. Usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udziału w grupie przestępczej. Za te przestępstwa może im grozić nawet do 15 lat więzienia. W sprawie zabezpieczono również mienie podejrzanych – samochody i gotówkę - o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec czworga zatrzymanych tymczasowego aresztowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.