Wiadomości z Sosnowca

Żele intymne dla kobiet - zalety stosowania

  • Dodano: 2019-04-24 12:00, aktualizacja: 2019-04-25 11:31

Lubrykanty stosowane podczas miłosnych igraszek nadal są często postrzegane jako coś złego, a wszystko to jedynie stereotypowe, błędne myślenie! Żele intymne wybierane są często nie tylko jako sposób na zwiększenie doznań w łóżku, ale i swego rodzaju kosmetyk, a nawet i lekarstwo - zwłaszcza w przypadku pań, które wielokrotnie uskarżają się na dyskomfort w trakcie uprawnia stosunku "na sucho". Postaramy się przekonać wszystkich negatywnie nastawionych do tego rodzaju produktów, że warto spróbować lubrykantów chociażby raz w życiu, aby przekonać się, jak wiele dobrego są one w stanie wprowadzić do naszej sypialni.

Kwestia indywidualna

To, że jednej kobiecie nie jest potrzebny żel do nawilżenia miejsc intymnych wcale nie oznacza, że tak samo będzie w przypadku drugiej, bowiem każdy z nas to zupełnie osobny przypadek i zarówno nasze upodobania, jak i kondycja sfer erogennych, w tym okolic narządów płciowych, są kompletnie inne. Wiele zależy od wieku, okresu życia, stylu uprawiania seksu, wybranej pozycji, a także etapu cyklu u miesiączkujących kochanek. Często pojawia się - tak u pań, jak i panów - stan niezgodności pobudzenia, co wiąże się niekiedy z brakiem erekcji, erekcją w czasie gdy nie ma się szczególnej ochoty na stosunek, brakiem naturalnego nawilżenia okolic intymnych, czy też zbyt silnym wydzielaniem śluzu. Co więcej, sporo zależy także od jakości naszego życia na co dzień - odczuwanego stresu, presji wywieranej przez partnera, ogólnego zmęczenia, a nawet choroby i zażywanych leków czy suplementów. Tytułowe lubrykanty to natomiast „złoty środek” dla wszystkich wyżej wspomnianych grup aktywnych seksualnie. Wystarczy odrobinę dobrze dobranego żelu, aby znacząco poprawić komfort, polepszyć doznania i zachęcić do częstszego kochania się.

Na bazie wody

Ci, którzy przekonali się, że warto poeksperymentować z żelami, staną przed koniecznością wyboru określonego typu produktu. Niezorientowani w temacie, patrząc na stronę przykładowej drogerii erotycznej takiej jak Venus.net, mogą mieć trudność z wyborem odpowiedniego żelu i nic w tym dziwnego, gdyż asortymentu z tej kategorii jest tam cała masa. Warto zatem zwrócić uwagę na pierwsze kryterium selekcji, jakim powinien być rodzaj żelu. Jedną z grup są bardzo popularne lubrykanty wodne, drugą z kolei wyroby na bazie gliceryny. Te pierwsze są najczęściej wybierane, a przez to najszerzej rozpowszechnione. Z kolei glicerynowe są modne głównie wśród pań jakie cierpią na suchość pochwy. Trzeci wariant to lubrykanty silikonowe, a więc dużo bardziej trwalsze niż te z wodą jako składnikiem podstawowym. Poza tym, są one śliskie i przez to wystarczy ich odrobina, aby zagwarantowały znakomite nawilżenie. Cechuje je zatem długotrwałość użytkowania, jak również szersze zastosowanie niż tych na bazie wody. Idealnie sprawdzają się przy seksie analnym, czy ze względu na niezmywalność tak jak glicerynowe, są dobre nawet jako olejki do masażu, dodatek do prezerwatyw, czy igraszek miłosnych w wodzie. Jeszcze czymś innym są żele hybrydowe, które są mix’em żelu wodnego oraz silikonowego. Poza świetnym poślizgiem, zapewniają także wysoką jakość użytkowania. Wszystkie opisane lubrykanty oraz szereg innych produktów można znaleźć na wspomnianej już stronie Venus.net.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.