Wiadomości z Sosnowca

Wózek dla dzieci rok po roku - zastanawiasz się nad zakupem? Sprawdź nasze podpowiedzi! 

  • Dodano: 2019-10-28 12:30

Zakup odpowiedniego wózka dla dziecka zazwyczaj jest dla rodziców sporym wyzwaniem. Nie inaczej będzie w przypadku, gdy na świat ma przyjść kolejna pociecha, a pierwsza nadal niezbyt sprytnie porusza się samodzielnie. Rozwiązaniem z całą pewnością jest wózek dla dzieci rok po roku. Jednak, na który postawić?

Wózek dla dzieci rok po roku – czy będzie potrzebny?

Przed dokonaniem zakupu należy bardzo dobrze zastanowić się nad kilkoma sprawami. Pierwszą z nich jest ustalenie, czy wózek dla dzieci rok po roku na pewno będzie potrzebny. Być może starsza pociecha jest już na tyle sprawna, że sama lubi i może pokonywać długie dystanse spacerów? A może nie zasypia już w ciągu dnia, przy czym wyklucza również drzemki w wózku? W takiej sytuacji wózek nie byłby już potrzebny, ale. No właśnie zawsze jest jakieś ale. Przede wszystkim, gdy pojawia się drugie dziecko sytuacja rodzica staje się trudniejsza. Zwykła wyprawa dla sklepu, czy spacer mogą okazać się nie do przejścia. Zwłaszcza jeśli starszak jest mocno rozbiegany i nie zawsze słucha rodzica. Wówczas nawet jeśli dobrze chodzi i radzi sobie z przeszkodami np. krawężnikami to opiekunowi łatwiej jest włożyć go do wózka i szybko załatwić pilne sprawy. 

Wózek dla dzieci rok po roku – bliźniak? Kompakt? 

Przeglądając katalogi można zauważyć, że producenci naprawdę zadbali o rozwój kategorii wózek dla dzieci rok po roku. Znaleźć więc można opcję typu bliźniak, kompakt,  także „tramwaj”. Te ciekawe nazwy kryją naprawdę interesujące rozwiązania. Bliźniak to wózek dla dzieci rok po roku, który pozwala opiekunowi cały czas kontrolować swoje pociechy. Takie wózki występują w wersjach nazwijmy to stałych, a także takich regulowanych. Dosłownie zwężanych. Nie musi to więc być klasyczny bliźniak, który nie zawsze zmieści się w drzwiach sklepu czy klatki schodowej. Kolejnym typem wózka dla dzieci rok po roku będzie opcja gdzie pociechy siedzą jedno za drugim. Rodzice często takie rozwiązanie nazywają tramwajem, który można zobaczyć między innymi w katalogach internetowych https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-blizniaczerok-po-roku/250/2. Dużo miejsca przed każdym z siedzisk zapewnia dzieciom komfort podróżowania. Niestety rodzicom może być nieco trudniej manewrować takim pojazdem. Jego ciężar również nie będzie bez znaczenia. Mniejszy będzie kompakt. Tutaj maluchy podróżują bardziej jedno pod drugim. Oznacza to, że wózek jest nieco mniejszy, ale za to rodzina ma mniejsze baczenie na to co dzieje się u dziecka z tyłu. Taki wariant bardzo często może przemieniać się w wózek pojedynczy. Dzięki temu, wózek starczy na znacznie dłużej. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.