Wiadomości z Sosnowca

Weekend we Lwowie. Co warto zobaczyć?

  • Dodano: 2019-09-20 12:00

Lwów to bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków miasto na Ukrainie. Posiada bogatą historię, a na jego ulicach pełno jest przedwojennych śladów. Lwów oferuje przyjezdnym liczne restauracje, obiekty kulturalne i interesujące zabytki oraz dużą bazę noclegową.

Lwów leży w niedalekiej odległości od wschodniej granicy Polski, dlatego można tam z powodzeniem pojechać samochodem. Z kolei mieszkańcy dalszych zakątków kraju mogą skorzystać z tanich lotów i szybko dostać się na malowniczą Ukrainę samolotem, np. linią Wrocław – Lwów, Warszawa – Lwów, Katowice – Lwów czy Gdańsk – Lwów.

Stare Miasto we Lwowie

Spędzając weekend we Lwowie, koniecznie trzeba odwiedzić zabytkową dzielnicę miasta, czyli Stare Miasto. To malownicza część aglomeracji, idealna do spacerowania, gdzie znajdują się liczne restauracje, kawiarnie i sklepy, urokliwe kamienice, a także cenne zabytki. Odwiedzając starówkę, warto zwrócić uwagę na takie obiekty jak Katedra Ormiańska, Baszta Prochowa, Prospekt Swobody, Politechnika Lwowska, Dworzec Główny, Cerkiew Wołoska, Teatr Miejski, kościół jezuitów i dominikanów, Sobór pw. św. Jura czy Uniwersytet Lwowski.

Punkty widokowe we Lwowie

Przepiękną panoramę miasta można podziwiać z kilku punktów widokowych. Jednym z nich jest Kopiec Unii Lubelskiej, czyli Wysoki Zamek – jedna z największych atrakcji turystycznych we Lwowie. Ze szczytu kopca, wzniesionego na wysokość 400 m n.p.m., rozpościera się przepiękny widok na malownicze miasto, który zdecydowanie warto zobaczyć. Punkt widokowy znajduje się również na wieży Ratusza, na której szczyt prowadzi ponad 300 schodów, a także na wysokiej na prawie 400 metrów Lwiej Górze usytuowanej w dzielnicy Kajzerwald.

Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego

Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego to miejsce, gdzie można podziwiać przepiękne płaskorzeźby i mozaiki austriackie. W zbiorach muzeum znajduje się około 85 tysięcy eksponatów związanych z kulturą oraz ukraińską ludową sztuką. Obiekt znajduje się w budynku dawnej Galicyjskiej Kasy Oszczędności.

Katedra Łacińska

Ciekawym miejscem na mapie Lwowa, które warto zobaczyć, odwiedzając miasto, jest Katedra Łacińska. Jej wnętrze stanowi połączenie sztuki barokowej i gotyckiej. W środku znajdują się liczne witraże wykonane przez Józefa Mehoffera. Budowę świątyni rozpoczęto jeszcze za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. Jest to miejsce, gdzie składali śluby potężni władcy, między innymi król Jan II Kazimierz.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.