Wiadomości z Sosnowca

Remontujesz? Zamów wywóz gruzu!

  • Dodano: 2020-03-24 16:15

Gruz powstały podczas remontu trzeba jakoś usunąć. Nie można jednak wyrzucić go po prostu do zwyczajnego kosza na śmieci. Najlepiej zamówić profesjonalny wywóz gruzu, aby łatwo i szybko pozbyć się problemu.

Jak należy utylizować gruz?

Gruz to specjalnego rodzaju odpad, który musi być poddany właściwej utylizacji. Nie można usunąć go tak, jak inne śmieci komunalne, czyli wyrzucić do kosza. Przepisy przewidują, że musi być on odpowiedni przetwarzany, dlatego też konieczne jest przekazanie go właściwym służbom. Wynika to z faktu, że gruz może być zagrożeniem dla środowiska naturalnego, a także zanieczyszcza on innego rodzaju odpadki, uniemożliwiając ich właściwe przetwarzanie, na przykład przez segregowanie lub spalanie. Jak zatem powinno się pozbyć gruzu? Aktualnie do dyspozycji są dwa sposoby – PSZOK oraz profesjonalny wywóz gruzu Bytom lub w innym wybranym mieście.

Wywóz gruzu – PSZOK

PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to rodzaj punktu odbioru odpadów, który znajduje się w każdej gminie. Można oddać tam bezpłatnie różne odpady, w tym także gruz wielu typów – betonowy, ceglany, odpady zmieszane powstałe po remoncie. Warto jednak wskazać, że gruz do PSZOK-u musi być dostarczony w własnym zakresie, co może być bardzo kłopotliwe w przypadku jego dużych ilości. Dodatkowo, punkt nie przyjmie także zbyt dużych ilości odpadków, które mogą wskazywać na to, że pochodzą one z działalności gospodarczej.

Wywóz gruzu – profesjonalna firma

Wygodniejsza opcja to profesjonalny wywóz gruzu Sosnowiec, Bytom czy wywóz gruzu Ruda Śląska, który świadczony jest przez zewnętrzną firmę. Wówczas to jej pracownicy mogą załadować gruz na samochód ciężarowy i odpowiednio go zutylizować, zgodnie z przepisami prawa. Profesjonalny wywóz gruzu to usługi skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Można zamówić odbiór gruzu lub też kontener na gruz, który będzie systematycznie uzupełniany podczas remontu, co jest wygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na pozbywanie się go na bieżąco.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.