Wiadomości z Sosnowca

Potrzebujesz niezależnego źródła prądu? Sprawdź, czy agregat jest dla Ciebie!

  • Dodano: 2020-05-28 15:30

Zwykle znalezienie źródła zasilania nie jest problemem – praktycznie w każdym budynku jest prąd, nieważne, czy jesteśmy w mieście, czy na wsi. Zdarza się jednak, że potrzebujemy energii elektrycznej w miejscu, w którym nie ma instalacji elektrycznej. Wtedy z pomocą przychodzą agregaty prądu. Jednak czy to rozwiązanie dla każdego? Sprawdzamy!

 

Jak działają agregaty prądu?

Generatory prądu to stosunkowo proste urządzenia, składające się z silnika benzynowego (lub napędzanego olejem napędowym) i układów stabilizujących napięcie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie prądu o parametrach takich, jak w gniazdku elektrycznym – do zasilenia typowych urządzeń, takich jak komputery czy elektronarzędzia. Niektóre generatory dostarczają także prądu o wyższym napięciu i są wyposażone w tak zwane gniazdo siłowe, czyli trójfazowe.

Obsługa agregatów prądu zwykle jest bardzo prosta – należy zadbać o odpowiednią ilość paliwa i uruchomić silnik.

Gdzie można wykorzystać agregaty prądu?

Zastosowanie agregatów sięga daleko poza działki rekreacyjne. W zależności od parametrów urządzenia, agregaty prądu mogą służyć do zasilania przyczepy kempingowej, nagłośnienia koncertu, a nawet jako zapasowe źródło prądu dla szpitali czy innych miejsc, gdzie nawet chwilowy brak prądu mógłby skończyć się katastrofą.

Agregaty, takie jak https://agregaty.com.pl szczególnie często są wykorzystywane przez osoby często zmieniające miejsce prowadzenia działalności. Jeżeli uczestniczymy w imprezie plenerowej czy kupujemy burgera w foodtrucku, to zapewne właśnie dzięki agregatom prądu, zasilającym urządzenia.

W prywatnych domach agregaty znajdują zastosowanie przede wszystkim jako zasilanie elektronarzędzi i warsztatów, by nie przeciążać domowej sieci. Niektórzy decydują się też na instalację zasilania awaryjnego w domu, zwłaszcza gdy dużo pracują na komputerze. W takiej sytuacji dobrze sprawdza się podłączenie agregatu z zasilaczem UPS, dzięki czemu nawet nagła awaria prądu nie będzie problemem. Takie zasilanie jest też przydatne w serwerowniach i wszędzie tam, gdzie stały dostęp do prądu decyduje o bezpieczeństwie.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.