Wiadomości z Sosnowca

Kredyt gotówkowy - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

  • Dodano: 2020-06-23 13:45

Jako kryterium określenia zamożności danego kraju często bierze się pod uwagę procent osób, które uznają swoją sytuację finansową za stabilną. W naszym kraju takich osób z roku na rok jest więcej, dlatego nasza stopa życiowa rośnie. Wraz z tym wzrostem zauważalny jest także zwiększenie ilości kredytów udzielanych Polakom. Pożyczamy coraz częściej i więcej, ponieważ nie obawiamy się o nasz status materialny. Jednak w jaki sposób wybrać kredyt, żeby nie stał się on przyczyną poważnych problemów finansowych?

·         porównaj ranking kredytowy,

·         skorzystaj z kalkulatora kredytowego,

·         dokładnie oszacuj potrzeby.

Porównaj ranking kredytowy

Potrzeba większej ilości gotówki sprawia, że zazwyczaj pierwsze kroki kierujesz w stronę banku, w którym masz konto osobiste. Jeśli obawiasz się, że Twój bank nie oferuje najkorzystniejszych warunków kredytowych, zapoznaj się z wiarygodnym rankingiem kredytów gotówkowych. Takie zestawienie pozwoli Ci ocenić, jak wypada oferta Twojego banku w porównaniu z konkurencją. Może się okazać, że znacznie korzystniejsza będzie zmiana banku na inny i przeniesienie do niego także konta osobistego.

Rankingi bankowe w bardzo przejrzysty sposób pokazują, oferta którego banku uznawana jest za najbardziej korzystną. Szczególnie wart uwagi jest ranking na stronie direct.money.pl. Możesz zobaczyć w nim między innymi, jak wygląda stopa oprocentowania kredytu i ile rzeczywiście wynoszą koszty danego kredytu. Możesz porównać oferty zestawione ze sobą, a następnie wybrać ofertę konkretnego banku. W kolejnym kroku zostaniesz przekierowany na stronę partnera, gdzie dopełnisz dalszych formalności.

Skorzystaj z kalkulatora kredytowego

Innym narzędziem, z którego warto skorzystać przed wyborem odpowiedniej oferty, jest kalkulator kredytowy. To narzędzie pozwoli Ci oszacować wysokość raty, jaka będzie obciążać co miesiąc Twoje konto. W odpowiednie okienka możesz wpisać sumę, którą będziesz chciał pożyczyć i ilość rat, jaka Cię interesuje. Dowolnie zmieniając wszystkie wspomniane parametry, możesz dopasować wysokość raty, która najbardziej będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Powinieneś jednak pamiętać, że kalkulator kredytowy trzeba traktować tylko orientacyjnie. To narzędzie jest w stanie w przybliżeniu określić ratę, jednak jej wartość może być inna. Ostateczną ofertę otrzymasz od banku, którego ofertę wybierzesz. Może się okazać, że w banku będą obowiązywały dodatkowe promocje, które obniżą ratę. Często dzieje się tak, jeśli klient decyduje się a przeniesienie konta z innego banku. Z kolei, jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie kredytu, zazwyczaj rata będzie odrobinę wyższa. 

Dokładnie oszacuj potrzeby

Ten podpunkt w zasadzie powinien pojawić się na samym początku. Określenie potrzeb powinno rozpoczynać każdy proces brania pożyczki. Często jednak do szacowania potrzeb możesz wrócić w sytuacji, kiedy otrzymasz odmowną odpowiedź od banku lub rata kredytu okaże się zbyt wysoka. Wówczas warto jeszcze raz pochylić się nad rzeczywistymi potrzebami.

Decyzje odmowne nie muszą powodować rezygnacji z inwestycji, czy odłożenia jej w czasie. Często głębsza analiza wydatków może doprowadzić do znalezienia innej opcji lub niszy, w której można nieco zaoszczędzić. Jeśli potrzebujesz gotówki na remont mieszkania, może zrezygnuj z ekipy budowlanej lub zostaw jeden pokój na później. Kupując samochód, zastanów się nad nieco uboższym wyposażeniem czy starszym rocznikiem. Zagraniczne wakacje może lepiej spędzić w hotelu o nieco niższym standardzie czy zrezygnować z kilku dni. Taki kompromis sprawi, że mimo trudności spełnisz swoje marzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.