Wiadomości z Sosnowca

Koparki kołowe - na co zwrócić uwagę

  • Dodano: 2019-10-18 10:15, aktualizacja: 2020-06-02 10:08

Atlas Poland to wiodąca firma, która specjalizuje się w produkcji specjalistycznego sprzętu budowlanego, jak np. różnego rodzaju koparki, ładowarki, maszyny przeznaczone do przeładunku, a nawet urządzenia dedykowane napowietrzaniu kompostu.

W naszej ofercie znajdą Państwo oryginalny sprzęt marek na światowym poziomie: ATLAS GmBH, ATLAS KOMPAKT, WEYCOR, TANA, SANY, KINSHOFER, ING. Bonfiglioli, Willibald jak również SMP. Jesteśmy jedynym autoryzowanym dealerem na terenie Polski.

Fakt, że posiadamy swoje oddziały a także punkty serwisowe na terenie całego kraju, pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Każdego dnia zbieramy doświadczenie i zabiegamy o relacje z partnerami biznesowymi z różnych gałęzi przemysłu. Dzięki temu, uzyskaliśmy możliwość świadczenia kompleksowych usług. Oferujemy swoją pomoc od dobory odpowiedniego sprzętu aż po odpowiedzialność za obsługę techniczną.

Ważne dla nas jest pełne zadowolenie naszych klientów, dlatego też szeroka oferta pozwala na indywidualne podejście do zlecenia i dobranie jak najbardziej odpowiedniej maszyny.

Koparki - niezbędny sprzęt na budowie i nie tylko.

Koparki okazują się niezbędnym i podstawowym sprzętem do prac budowlanych. Koparki są głównym narzędziem dedykowanym pracom ziemnym, ponieważ ich głównym zadaniem jest oddzielanie urobku i załadowanie go na maszyny transportowe.

Jednak to nie jest ich jedyne przeznaczenie. Można je wykorzystać również do przeładunku materiałów o charakterze sypkim jak np. żwir, węgiel czy tez piasek.

Prace naziemne często wymagają specjalistycznego sprzętu, dlatego też koparki różnią się między sobą funkcjonalnością i parametrami technicznymi. Dzięki temu, można dobrać odpowiedni sprzęt i dostosować go do specyfikacji wykonywanych prac.

Kolejny ważny punkt - osprzęt.

Nie zależnie od przeznaczenia wybranej koparki, jednym z najważniejszych punktów jest wybranie najlepiej dopasowanego osprzętu. To on decyduje o tym jak sprawdzi się koparka podczas prac. Chcąc wykonywać jakiekolwiek prace budowlane w pierwszej kolejności należy dopasować rodzaj i model koparki do zlecenia i powierzonych zadań.

Jednak, aby prace były szybkie, efektywne, a przede wszystkim w pełni bezpieczne, warto skupić się i zadbać o osprzęt dedykowany koparkom.

Warto przemyśleć i zastanowić się jaką wybrać łyżkę, np. czy niezbędna będzie łyżka skarpowa lub inny jej rodzaj. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę czy długość ramienia koparki będzie wystarczająca do planowanych prac, czy jednak może zdecydować się na ramiona dodatkowe typu long reach.

Może się to wydawać skomplikowane a nawet zbędne, jednak stanowi kluczowy punkt wyboru koparki. Dzięki odpowiedniej specyfikacji prace będą przebiegać szybko i bezproblemowo.

Koparki kołowe.

Koparki kołowe są najbardziej popularnym sprzętem wykorzystywanym do prac naziemnych. Dzięki zestawowi kół łączą w sobie nie tylko dobre osiągi ale również genialną mobilność. Liczne zalety wyróżniają ten typ koparek na tle konkurencji.

Koparki kołowe pozwalają na szybkie, bezproblemowe a przede wszystkim bardziej efektywne przeprowadzenie zaplanowanych prac.

Koparki kołowe są maszynami przeznaczonymi do wykonywania prac kopalnianych oraz innych prac o charakterze budowlanym. Wyróżniają się tym, że posiadają koła zamiast dość popularnej gąsienicy. Ta jedna mała aczkolwiek istotna różnica zapewnia wielozadaniowość. Koła zapewniają większą mobilność koparki, dzięki temu, że mogą się samodzielnie przemieszczać po drogach i placach budowy.

Koparki kołowe mogą służyć również podczas wykonywania prostszych prac jak chociażby wykopy pod przyłącza, czy też wyrównywanie terenu.

W swojej ofercie marka Atlas Poland posiada wiele modeli i typów koparek kołowych: poczynając od lekkich bardziej kompaktowych, skończywszy na dużym, ciężkim sprzęcie skierowanym do pracy w trudnych warunkach.

Koparki kołowe różnią się między sobą parametrami, które decydują o funkcjonalności i przeznaczeniu koparki. Do takich parametrów zaliczamy:

- moc,

- udźwig,

- długość wysięgnika,

- obecność podwozia z napędem,

- podparcia,

- akcesoria dodatkowe (przykład: kamery, dodatkowe oświetlenie).

To tylko nieliczne parametry, które różnią się w zależności od wybranego modelu. Jeśli zależy Państwu na poznaniu specyfikacji każdego modelu, oraz zastanawiają się Państwo nad tym, czym się różnią konkretne modele, zapraszamy do kontaktu z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami, którzy z chęcią wytłumaczą wszystkie zawiłości i rozwieją wątpliwości.

Nasza firma jest liderem w produkcji koparek kołowych. Zapewniamy, że nasze koparki wyróżniają się na tle konkurencji, zapewniając bezpieczeństwo wykonywanych prac. Każda z koparek, które wychodzą z pod naszej ręki posiada niezbędne dokumenty i certyfikaty na poziomie ogólnoeuropejskim, co gwarantuje najwyższą jakość wykonania.

Koparki kołowe zapewniają komfort pracy i wyróżniają się wyjątkową precyzją sterowania. Jednocześnie są proste w obsłudze i praktycznie bezawaryjne.

Jednak jeśli zdarzy się jakiś nieprzewidzialny problem, nasza firma oferuje profesjonalny serwis każdego modelu maszyny, która znajduje się w naszej ofercie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koparki.

Podczas zakupu czy też wynajmu koparki kołowej, warto zwrócić uwagę na pewne kwestie, które wpłyną na ostateczną decyzję dotyczącą modelu.

Pierwszą rzeczą na którą radzimy zwrócić uwagę jest podłoże, z jakim będzie miała do czynienia koparka. Kolejną jest odpowiednie dobranie mocy sprzętu, który będzie wykonywał zlecenia. Bo należy pamiętać, że inną koparkę wybierzemy do kopania rowów melioracyjnych a inną do budowy fundamentów budynku.

Udźwig i długość wysięgnika - to dwa kolejne istotne aspekty, które są kluczowe podczas wybory sprzętu. Wybrane parametry bezpośrednio decydują o głębokości kopania a także ciężkości zlecenia. 

Jeśli zlecenie jest niezwykle wymagające i trudne pod względem logistycznym warto zdecydować się na dodatkowe ułatwienia jak np. podparcie, które ułatwią i usprawnią prowadzone prace.

Dzięki uniwersalności koparek kołowych, są one najczęstszym wyborem nie tylko pracowników ale również inwestorów. Możliwość personalizacji parametrów i dostosowania ich do konkretnych prac decydują o wszechstronnym wykorzystaniu tych maszyn.

Przemyślana konstrukcja, ergonomiczne rozmieszczenie przyrządów, wielkość kabiny a także intuicyjność sterowania to mniej spektakularne aczkolwiek często kluczowe kwestie brane pod uwagę podczas wyboru koparki.

Kupno czy jednak wynajem.

Zakup profesjonalnego sprzętu nieodłącznie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Jeśli nie prowadzą Państwo własnej firmy budowlanej, zakup tak drogiego sprzętu mija się z celem. Dlatego też w naszej firmie umożliwiamy wypożyczenie specjalistycznego sprzętu budowalnego w tym koparek kołowych.

 

W razie pytań czy wątpliwości serdecznie zapraszamy do wybranej formy kontaktu: telefonicznie lub poprzez wiadomość e-mail. Nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie wyjaśnią zawiłe aspekty technologiczne a także pomogą w rozwiązaniu problemu. Nie czekaj i skorzystaj już dziś z naszej oferty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.