Wiadomości z Sosnowca

Jak znaleźć pracę zdalną podczas pandemii?

  • Dodano: 2020-05-18 12:30

Wiele osób w ostatnich tygodniach znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Duża ilość pracowników straciła pracę, a znaczna część została wysłana na przymusowy urlop lub doświadczyła zmniejszenia otrzymywanego wynagrodzenia. Jak poradzić sobie w nowych okolicznościach i zdobyć dodatkowe źródło dochodów? Najlepiej jest znaleźć możliwość pracy bez wychodzenia z domu, czyli zdalnej. Jak to zrobić i gdzie szukać zatrudnienia?

Oferty pracy najlepiej przeglądać na portalach ogłoszeniowych. Nie zaszkodzi też śledzenie stron internetowych firm, które szukają lub mogą potrzebować nowych pracowników.

Poniżej przedstawiany kilka propozycji na pracę zdalną w czasie pandemii.

Zostań korepetytorem

Świetna i kreatywna praca z domu, a zarazem szybki sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy to udzielanie korepetycji przez internet. Zastanów się, w czym jesteś dobry, a następnie zacznij uczyć tego innych. Może znasz jakiś język obcy, może jesteś specjalistą w naukach ścisłych, a może chcesz uczyć śpiewu. Nie ma ograniczeń, co do tego, jakiej kategorii lekcji możesz udzielać. Prostym sposobem na znalezienie uczniów, czyli klientów, jest zarejestrowanie się w serwisie Buki. Strona ta łączy korepetytorów z osobami, które potrzebują pomocy w konkretnej dziedzinie i umożliwia im przeprowadzanie korepetycji online. Jak to wygląda w praktyce? Ty, jako nauczyciel, rejestrujesz się na stronie i czekasz aż uczniowie się z Tobą skontaktują. Z kolei uczniowie, chcąc na przykład znaleźć korepetytora, który pomoże im z matematyką, wpisują w wyszukiwarce na stronie „korepetycje matematyka” i widzą listę dostępnych nauczycieli. Następnie wybierają jednego z nich i wspólnie, nauczyciel z uczniem, planują grafik i plan lekcji. Czyż to nie znakomita praca z domu?

Obsługa klienta

W ostatnim czasie branża e-commerce rozkwita, jak nigdy wcześniej. Nawet firmy, które przed pandemią nie posiadały sklepów online, teraz otwierają je w mgnieniu oka i przenoszą się do świata sprzedaży internetowej. Klienci muszą wciąż kupować pewne produkty, a nawet jeśli nie muszą, to chcą to robić, więc marki starają się im to umożliwiać.

Jeśli masz dużo wolnego czasu, świetnym pomysłem na zdobycie dodatkowej gotówki, jest zatrudnienie się jako konsultant ds. obsługi klienta. Co to oznacza w praktyce? Odpowiadałbyś za kontakt z klientami, tj. odbieranie telefonów, odpisywanie na wiadomości e-mail, odpowiadanie na komentarze w mediach społecznościowych. Taka praca dodatkowa w domu może być zarówno zajęciem dodatkowym, jak i zatrudnieniem na pełny etat. Gdzie i jak szukać zatrudnienia jako konsultant ds. obsługi klienta? Szukaj ogłoszeń w serwisach ogłoszeniowych, na Facebooku, albo napisz bezpośrednio do kilku firm, które zajmują się sprzedażą online.

Sprzedaż internetowa

Kolejnym świetnym pomysłem na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez wychodzenia z domu jest samodzielne założenie „sklepu online”. Możesz zająć się sprzedażą rzeczy używanych, które odkupisz od znajomych i sąsiadów w niskich cenach lub sprzedawać produkty multimedialne, jak kursy online, zdjęcia, aplikacje. Taka dodatkowa praca w domu może z czasem rozwinąć się w pełnoetatowe zajęcie.

Warto też zwrócić uwagę na to, że jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, w której musimy większość czasu spędzać w domu, warto to wykorzystać. Może od dawna planowałeś nauczyć się jakiegoś języka? A może do uzyskania podwyżki w pracy musisz ukończyć jakiś kurs? Wykorzystaj ten czas na rozwój i podniesienie swoich kwalifikacji, jeśli masz taką możliwość.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.