Wiadomości z Sosnowca

Czy warto kupić samochód z poprzedniego roku?

  • Dodano: 2019-04-24 13:15

Zakup nowego samochodu to duży wydatek, a tym samym - dla większości osób - poważne obciążenie domowego budżetu. Nic dziwnego, że kupujący szukają różnych sposobów na znalezienie ekonomicznej alternatywy dla auta prosto z salonu. Jednym z rozwiązań jest kupienie samochodu z poprzedniego roku. Poznaj zalety oraz wady takiej opcji!

Jak obniżyć koszt zakupu samochodu?

Decyzja o zakupie nowego samochodu powinna być zawsze dobrze przemyślana - to duży wydatek, który poważnie obciąży Twój budżet. Na szczęście istnieje sporo sposobów na obniżenie kosztów.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zakup pojazdu używanego (zobacz „Jakie auta używane były najchętniej kupowane w 2018 roku?”) - takie auta potrafią być naprawdę o wiele tańsze od tych z salonu, a w wielu przypadkach również bardzo atrakcyjne. Pamiętaj jednak, by przy ich zakupie zachować szczególną ostrożność i dokładnie sprawdzić, czy potencjalny sprzedawca jest osoba uczciwą. Zwróć również uwagę na ich stan techniczny oraz upewnij się, że mają wykupione ubezpieczenie.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z licznych promocji oferowanych przez salony motoryzacyjne. Na takie okazje liczyć możesz co roku na przełomie grudnia i stycznia - to właśnie wtedy nadchodzi czas na wyprzedaż aut z poprzedniego rocznika.

Dlaczego warto kupić samochód z poprzedniego rocznika?

Wartość samochodu wyliczana jest w Polsce w dużej mierze na podstawie rocznika produkcji danego pojazdu - im starszy, tym mniej jest warty. Dlatego sprzedawcom tak bardzo zależy na „pozbyciu się” pod koniec roku niesprzedanych pojazdów, ponieważ z początkiem nowego roku mocno stracą na wartości. Stąd wysyp różnego rodzaju zniżek, połączonych często z atrakcyjnymi propozycjami kredytowania.

Na pewno warto skorzystać z takiego rozwiązania. W przypadku tańszych aut możesz w ten sposób zaoszczędzić kilka tysięcy, ale przy zakupie droższego samochodu - o wiele więcej. Dodatkowo często skorzystać możesz z atrakcyjnego finansowania, ciekawej oferty ubezpieczeniowej oraz możliwości dokupienia taniej nowoczesnego wyposażenia oraz akcesoriów. Najwięcej skorzystają na takich wyprzedażach osoby poszukujące bardziej luksusowych i dobrze wyposażonych samochodów - w tych przypadkach można zwykle liczyć na największe zniżki cenowe. Mocno przecenione są również modele schodzące z rynku lub starsze wersje poszczególnych modeli.

Jakie są wady kupowania samochodów z poprzedniego roku?

Zanim zdecydujesz się na zakup samochodu z poprzedniego roku, przelicz dokładnie, czy okazja rzeczywiście jest tak bardzo atrakcyjna - jednym słowem, nie daj się ponieść emocjom! Pamiętaj też, że kupując model z poprzedniego rocznika, nabywasz samochód o nieco obniżonej wartości. Zazwyczaj po kilku latach wszystko się wyrównuje, jeżeli jednak planujesz szybko sprzedać auto, może być to dla Ciebie mało opłacalne.

Wybierając samochód z wyprzedaży, musisz się również liczyć z tym, że wybór akcesoriów, wersji silnikowych czy koloru tapicerki może być mocno ograniczony. Możesz mieć także problem z wybraniem wymarzonej wersji nadwozia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.