Wiadomości z Sosnowca

Czy kupowanie OC w internecie jest bezpieczne?

  • Dodano: 2015-12-10 10:00

Naciągacze i oszuści?
Zakup ubezpieczenia OC przez internet to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na załatwianie formalności związanych z obowiązkową ochroną pojazdu. Nie mniej jednak nadal wielu kierowców ma opory przez zakupem polisy online. Najczęściej boją się oni, że podane dane osobowe zostaną niewłaściwie wykorzystane lub, że po wpłaceniu należności i tak nie otrzymają polisy. Takie rzeczy są jednak praktycznie niemożliwe. Każda strona ubezpieczyciela posiada odpowiednie zabezpieczenia, które chronią użytkownika oraz jego dane.

Odpowiedni system zabezpieczeń

Każda strona internetowa ubezpieczyciela, która daje możliwość zakupienia polisy OC, posiada szereg zabezpieczeń, które nie tylko chronią dane osobowe użytkownika, ale także innego rodzaju informacje wpisywane w formularz. Warto pamiętać, że także porównywarki ubezpieczeń dokładają wszelkich starań, aby możliwie jak najlepiej chronić dane, przekazywane przez użytkowników witryny. Warto sprawdzać, czy po wejściu na ich stronę, w górnym pasku znajduje się obrazek zielonej kłódeczki. Jest to symbol bezpiecznego połączenia.

Czemu służą wpisywane dane
Choć Polacy nie mają nic przeciwko aplikacjom, które pozyskują dane z ich telefonów, nadzwyczaj ostrożnie podchodzą do odpowiadania na pytania odnoszące się do ubezpieczenia. W przypadku zakupu polisy u agenta, po prostu wręcza się mu dowód rejestracyjny i czeka na przygotowanie oferty. Ale kiedy chce się kupić OC samodzielnie przez internet, konieczne staje się podanie najważniejszych informacji po to, aby składka mogła zostać odpowiednio naliczona.

Każda porównywarka, np. kalkulator OC / AC na okurka.pl ma tak skonstruowany formularz, aby zawierał zestaw wszystkich pytań. Ponieważ najczęściej zestawianych jest przynajmniej kilku ubezpieczycieli, konieczne staje się zebranie informacji wymaganych przez każdego z nich. Dzięki temu użytkownik otrzymuje porównanie różnych ofert, dopasowanych do swoich wymagań, historii ubezpieczenia i posiadanego pojazdu.
 

Skuteczne porównanie
Porównywanie ze sobą ofert różnych ubezpieczycieli to obecnie najlepszy i najbardziej efektywny sposób na obniżenie ceny ubezpieczenia. Ponieważ OC jest w każdym towarzystwie dokładnie takie samo, uwagę należy zwracać głównie na cenę. Zestawienie można zrobić szybko, oszczędzając cenny czas na poszukiwania odpowiedniej polisy. Korzystając z takich narzędzi, jak np. porównywarka ubezpieczeń okurka, można sprawdzić propozycje ubezpieczenia niekiedy nawet w kilkudziesięciu towarzystwach. Mając zebrane wszystkie oferty w jednym miejscu, znacznie łatwiej dokonać odpowiedniego wyboru.

Nie należy się zatem bać kupowania ubezpieczenia przez internet, ale warto zachować pewne środki ostrożności. Sprawdzenie czy połączenie z witryną jest szyfrowane (zielona kłódka) oraz od jak dawna działa strona gdzie chcemy porównać oferty, będą dobrą profilaktyką.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.