Wiadomości z Sosnowca

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

  • Dodano: 2020-05-19 14:15

Pozycjonowanie to kompleksowe działania, które mają na celu osiągnięcie przez stronę internetową wysokiego miejsca w naturalnych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwarki Google. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Żadna reklama nie daje tak dobrych efektów, jak wysoka pozycja w Google. Dla wielu firm znalezienie się na pierwszej stronie wyszukiwarki to priorytet strategii marketingowej.

Wysoka pozycja w wyszukiwarce – jakie działania są najważniejsze?

Nie wszystkie czynniki wpływające na pozycjonowanie stron w wyszukiwarce są tak samo istotne. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, trzeba skupić się na kilku konkretnych działaniach i zastosować je w praktyce. Jednym z najważniejszych elementów mających wpływ na ranking Google jest unikalna treść. Dobrze dobrane słowa kluczowe, artykuły o odpowiedniej długości i z wartościowymi dla czytelnika informacjami stanowią bardzo skuteczne oręże w walce o jak najwyższą pozycję. Wielu ekspertów SEO zauważa, że dłuższe teksty, które szczegółowo prezentują dany temat, są skuteczniejsze od krótkich i niedopracowanych treści.

Istotny element pozycjonowania stanowią również linki kierujące do strony. Powinny pochodzić z jak największej liczby wartościowych domen. Najlepszym sposobem na ich zdobywanie jest tworzenie wysokiej jakości treści i jej promowanie. Zwiększa się wtedy szansa na to, że ktoś udostępni u siebie artykuł z linkiem do pozycjonowanej strony. Nie można zapominać o tym, by zoptymalizować witrynę pod działanie na urządzeniach mobilnych – dziś korzysta z nich już większość użytkowników internetu. Pozycja w wyszukiwarce zależy także od szybkości ładowania zawartości strony. Cały ten proces nie powinien zajmować więcej niż 2-3 sekundy. Łatwo można to sprawdzić za pomocą darmowych narzędzi dostępnych w sieci.

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce a techniczna optymalizacja

Prędkość ładowania strony i dobrze funkcjonująca wersja mobilna to nie jedyne techniczne czynniki wpływające na pozycję w Google. Podstawowe działania, którymi należy zająć się na samym początku optymalizowania witryny, to m.in:

- zoptymalizowanie metatagów Title oraz Description, które przekazują wyszukiwarkom najważniejsze informacje na temat zawartości danej podstrony,

- zbudowanie odpowiedniej struktury nagłówków, co wpływa na ocenę przez Google jakości treści znajdujących się na stronie,

- zaplanowanie linkowania wewnętrznego, czyli dodawanie odnośników w tekstach publikowanych na blogu do np. podstron ofertowych, co ułatwia poruszanie się w witrynie użytkownikom oraz robotom wyszukiwarki,

- poprawny kod HTML, który gwarantuje lepszą kompatybilność strony z różnymi przeglądarkami, przyspiesza ładowanie treści i sprawia, że witryna jest bardziej czytelna dla użytkowników.

Gdzie szukać pomocy w pozycjonowaniu strony internetowej?

Jeśli dopiero zaczynasz zdobywanie wiedzy na temat tego, co to jest pozycjonowanie, możesz nie poradzić sobie z techniczną optymalizacją strony internetowej lub popełnić wiele kosztownych błędów. Dlatego też warto korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Profesjonalne agencje SEO prowadzą działania, które przyczyniają się do osiągania najwyższych pozycji w Google i tym samym zdobywania wielu nowych klientów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.