Wiadomości z Sosnowca

Ciepłe okna do domu - inwestycja na lata

  • Dodano: 2020-03-26 13:15

Przy zakupie odpowiednich okien do nowo budowanego domu albo do tego poddawanego generalnemu remontowi budynku warto zwrócić szczególną uwagę na ich parametry termoizolacyjne. Ciepłe okna mogą być inwestycją na lata!

Warto wybrać ciepłe okna

Dzisiaj coraz większy nacisk kładzie się na właściwą termoizolację budynków. Odpowiednie docieplenie ma duże znaczenie nie tylko dla uzyskania i utrzymania właściwego komfortu cieplnego, ale również dla zmniejszenia kosztów ogrzewania oraz ochrony środowiska naturalnego. Stolarka okienna także jest ważnym elementem termoizolacji budynku. Ciepłe okna wybierane są obecnie nie tylko do budynków pasywnych i energooszczędnych, ale także coraz częściej do zwykłych domów. Czym warto kierować się przy jej zakupie? 

Czym wyróżnia się ciepła stolarka okienna?

O właściwej izolacji okien decyduje ich konstrukcja. Ciepłe mogą być zarówno okna z PCV, jak również okna drewniane czy aluminiowo-drewniane. Ciepłe okna są szczelne, czyli nie powodują nadmiernej ucieczki ciepła z pomieszczeń. Dodatkowo, mogą one również sprzyjać ogrzewaniu pasywnemu wnętrz przez specjalne powłoki nisko-emisyjne umieszczone na szybach – takie rozwiązanie stosowane jest w oknach energooszczędnych, pasywnych. Aby znaleźć odpowiednio ciepłe okna Bielsko Biała - https://www.artroll.pl/oferta/okna/ czy też w innych miastach, warto zwrócić zatem uwagę na ich parametry techniczne. Co ma największe znaczenie? 

Współczynnik przenikania ciepła okna – Uw

Przy poszukiwaniu odpowiednio ciepłych okien, głównym wskaźnikiem, który będzie decydował o ich izolacyjności, jest współczynnik przenikania ciepła Uw. Współczynnik ten określa poziom przenikania ciepła przez okno. Im będzie on niższy, tym okno będzie cieplejsze. 

Gdzie można kupić ciepłą stolarkę okienną?

Dzisiaj w wielu różnych miastach można zakupić ciepłe okna Bielsko Biała to jedno z nich. Najlepiej wybrać uznany salon specjalizujący się w sprzedaży stolarki okiennej i sprawdzić zaproponowane przez niego okna. Chociaż lepiej izolowane okna są droższe, to jednak to przyszłościowa inwestycja. Z nimi koszty eksploatacji budynku mogą być niższe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.