Wiadomości z Sosnowca

Zmiany na sosnowieckiej "Patelni". Został wybrany wykonawca

  • Dodano: 2021-11-17 08:15, aktualizacja: 2021-11-17 09:45

Zmiany w centrum Sosnowca ciąg dalszy. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg, dzięki któremu odmieniona zostanie również "Patelnia".

Miejsce do odpoczynku w centrum Sosnowca

Już niedługo mieszkańcy zyskają nowy plac przed dworcem. Tam, gdzie dotychczas parkowały samochody, teraz będzie plac z gastronomią, zielenią i miejscami do odpoczynku.

- Chcemy jednak, aby zmieniła się też "Patelnia". Miejski Zakład Zasobów Lokalowych, który zarządza Placem Stulecia, postanowił wprowadzić sporo zmian - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

- Zależy nam, aby na "Patelni" pojawiło się więcej zieleni. W okolicach pomnika Jana Kiepury przeprowadzony zostanie remont płyty stropowej, uszczelnienie i odkrycie nawierzchni. Co ważne, sama nawierzchnia nie będzie odtworzona, bo w to miejsce pojawi się zieleniec - zapewnia Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych.

Sosnowiecka "Patelnia" do zmiany

Nadal będzie można sobie usiąść i odpocząć, ale na pewno okoliczności będą temu bardziej sprzyjały. Odtworzone zostaną skarpy, które znajdują się po obu stronach schodów.

Ważne zmiany dotyczą także dolnej części. Przed wejściem do pasażu wyremontowane zostaną płyty na placu, pojawi się nowy system odwadniający, a nawierzchnia będzie nawiązała do obecnej.

- Co ważne, na środku pojawi się zieleniec, a wraz z nim mała architektura, jak choćby ławki - dodaje Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych MZZL w Sosnowcu.

Przetarg wygrała firma Remdom z Dąbrowy Górniczej, która prace wykona za prawie 1,3 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się przed przyszłorocznymi wakacjami.

Google NewsSubskrybuj Sosnowiecki.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również