„Bezpieczny Pieszy” – policjanci ujawnili 91 wykroczeń
Sosnowieccy policjanci prowadzili wczoraj cykliczne działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Głównym założeniem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi dbali, by w obrębie przejść dla pieszych było bezpiecznie. Ujawnili tego dnia 91 wykroczeń.
Wzmożone kontrole na drogach Sosnowca
Podczas działań policjanci z wydziału ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na zachowanie innych uczestników ruchu drogowego wobec pieszych. Mundurowi kontrolowali, czy w rejonach skrzyżowań kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej, czy respektują prawa pieszych i czy nie poruszają się z nadmierną prędkością. W ramach prowadzonej akcji ujawnili 7 przypadków wyprzedzania pojadu z rejonie przejścia dla pieszych oraz 76 przypadków przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.
Policjanci apelują o rozwagę
– Apelujemy do kierowców i pieszych — prosimy o rozwagę na drodze. Brak ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, może skończyć się tragicznie. Istotnym elementem, który może wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych na drogach są elementy odblaskowe – przkeazują mundurowi.
Noszenie tych niewielkich gadżetów, nawet w mieście, sprawia, że jesteśmy widoczni dla kierowców z dużej odległości — dlatego też policjanci zachęcają, aby towarzyszyły nam na co dzień.



![Wyłączenia prądu w Sosnowcu. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu [15.06-20.06]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/plug-3285062_1280.webp)











Dodaj komentarz