Wiadomości z Sosnowca

Wyjątkowy Jarmark Świąteczny w Sosnowcu. Sprawdź atrakcje!

  • Dodano: 2023-11-30 10:30

Okres przedświąteczny nabiera tempa. Już na początku grudnia w Sosnowcu ruszy jarmark świąteczny, który potrwa zdecydowanie dłużej niż dotychczas.

Rusza sosnowiecki Jarmark Świąteczny

- Dotychczas Jarmark Świąteczny w Sosnowcu trwał maksymalnie kilka dni i pojawiał się w różnych miejscach. Była to ulica Warszawska, Modrzejowska, a najczęściej Aleja Zwycięstwa.- W tym roku postanowiliśmy jednak, aby atmosfera świąteczna była z nami dłużej i jarmark został niemal do samych Świąt – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tym razem wydarzenie odbędzie się na Placu Powstańców Styczniowych, a więc przed samym dworcem.

– Jarmark Świąteczny potrwa aż 20 dni i rozpocznie się już 4 grudnia. Ostatnim dniem będzie 23 grudnia, a więc każdy, kto spóźni się z prezentami, będzie mógł odwiedzić nasze wydarzenie i znaleźć tutaj coś „pod choinkę” – wyjaśnia prezydent.

Co pojawi się na jarmarku w Sosnowcu?

Na Placu stanie 10 drewnianych domków, specjalnie przygotowanych na tę okazję. W nich będzie czekało dużo dobroci – od świątecznych łakoci, gorących napojów, przez produkty, które doskonale sprawdzą się jako prezent dla najbliższych.

Chętni, którzy chcą się wystawić w trakcie jarmarku, nadal mogą się zgłaszać po adresem mailowym jarmark.sosnowiec@interia.pl lub telefonicznie 600773149.

Wśród atrakcji będzie mierzące 15 metrów koło młyńskie, a także domek Świętego Mikołaja, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie. 6 grudnia pojawi się sam Mikołaj, który po "wcześniejszej konsultacji" z rodzicami, wręczy dzieciakom prezenty. W trakcie 20-dniowego jarmarku, przed dworcem stanie również mała scena, na której zaplanowano występy, a urozmaiceniem całego wydarzenia będą warsztaty.

Na Placu Powstańców Styczniowych powitamy niebawem nowy lokal gastronomiczny Rotunda Cafe, który również doskonale wprowadzi nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Tę na ulicach będzie widać przez cały grudzień, gdyż właśnie rusza montaż nowych świątecznych dekoracji.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również