Wiadomości z Sosnowca

Wielki Festyn Rodzinny z okazji Święta Policji w Sosnowcu. Zobacz zdjęcia!

  • Dodano: 2023-07-25 10:30

W minioną sobotę, 22 lipca, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu spotkali się z mieszkańcami na wielkim Festynie z okazji Święta Policji organizowanym wspólnie z Urzędem Miasta Sosnowca.

Radosne obchody Święta Policji w Sosnowcu

22 lipca policjanci z sosnowieckiej Komendy ponownie spotkali się z mieszkańcami na wielkim Festynie z okazji Święta Policji organizowanym wspólnie z Urzędem Miasta Sosnowca. Dla odwiedzających przewidziano szereg atrakcji. Sprzyjająca, słoneczna pogoda sprawiła, że gości korzystających ze wspólnej zabawy było wielu. Imprezę rozpoczął o godzinie 13 Mecz Charytatywny, podczas którego zmierzyły się drużyna Fundacji Rób Dobro i reprezentacja sosnowieckich mundurowych.

O godzinie 15 nastąpiło uroczyste otwarcie, którego dokonał Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca, Michał Zastrzeżyński i Komendant Miejski Policji w Sosnowcu, podinsp. Sławomir Zagrobelny. Później rozpoczęły się pokazy. Przewodnicy psów policyjnych opowiedzieli i pokazali, jak należy się zachować w stosunku do agresywnego psa. Podczas imprezy uczestnicy mogli również zobaczyć widowiskowy pokaz grupy reagowania Służby Więziennej, a także odwiedzić stoiska przygotowane przez Służbę Więzienną, Straż Graniczną i Straż Pożarną. Wydarzenie odwiedzili również MotoPogorianie, przebrani za uwielbianych przez dzieci bohaterów kreskówek. Na maluchy czekały atrakcje specjalne: saturator, kurtyna wodna, a także wiele zaaranżowanych specjalnie dla nich stoisk oferujących różnego rodzaju atrakcje — w tym malowanie twarzy.

Widowiska, konkursy i wiele atrakcji - Święto Policji w sosnowieckim stylu

W trakcie imprezy na placu przed kasami zorganizowano konkurs dla dzieci. Na odwiedzających czekały stoisko profilaktyczne KMP w Sosnowcu z daktyloskopią, sprzętem policyjnym, radiowozem i policyjnym motocyklem, stoisko profilaktyczne Służby Więziennej, gdzie można było podziwiać sprzęt i wyposażenie Służby Więziennej. Można było również poznać elementy sprzętu specjalistycznego Straży Pożarnej i obejrzeć wóz bojowy. Były także pokazy pierwszej pomocy. Dla spragnionych poczęstunek przygotowały wprost z saturatora Sosnowieckie Wodociągi. Wszystkie te wydarzenia były doskonałą okazją do rozmów o bezpieczeństwie w ramach kampanii Bezpieczne Wakacje. Nie zabrakło chętnych, którym policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, a także mundurowy z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - opowiadali o służbie w Policji — warunkach rekrutacji i specyfice każdego z policyjnych pionów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również