Wiadomości z Sosnowca

"Wędrówki Sosnowieckie na Sportowo" - Zagórski Spacer Hokejowy

  • Dodano: 2023-11-06 10:00

Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu zaprasza 8 listopada o godz.17.00 na spacer, który przybliży historię hokeju w Sosnowcu. Miejsce zbiórki: stary Stadion Zimowy, ul. Zamkowa.

Przed nami Zagórski Spacer Hokejowy

Hokejowe Zagłębie Sosnowiec w listopadzie obchodzi 90. rocznicę powstania. W najwyższej klasie rozgrywkowej debiutowało w 1971 roku, a już w kolejnej dekadzie stało się krajowym potentatem. Do dziś w tabeli medalowej wszech czasów zajmuje wysokie, ósme miejsce. Podczas spaceru poznacie historię obiektów, na których grali hokeiści Zagłębia, przybliżycie sobie sylwetki największych gwiazd i powspominacie złote lata 80-te. Wszystko zwieńczone zostanie wizytą na najnowocześniejszym lodowisku w Polsce w ArcelorMittal Park przy ul.Zaruskiego.

Uczestnicy "Wędrówek Sosnowieckich na Sportowo" ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub skrócenia trasy wycieczki. Prowadzenie: Mateusz Jaruszewski.

Realizacja w 2023 r. zadania publicznego Miasta Sosnowiec w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa „WĘDRÓWKI SOSNOWIECKIE NA SPORTOWO”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również