Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

W tym roku Dni Sosnowca potrwają prawie 3 tygodnie!

  • Dodano: 2018-03-01 12:00

Dni Sosnowca od 2018 roku będą w zupełnie nowej formule. To już nie tylko koncert plenerowy, ale liczne imprezy z okazji święta miasta.

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które od tego roku potrwa prawie 3 tygodnie! Ruszamy w połowie maja od urodzin Jana Kiepury. W trakcie obchodów święta miasta odbędzie się wiele imprez, m.in. Intermuza, pod przewodnictwem artystycznym Jacka Cygana i Noc Muzeów. O szczegółach będziemy informowali wkrótce.

Świętować będą także dzieciaki w trakcie Tygodnia Dziecka, który w ramach Dni Sosnowca ruszy 26 maja, z wielkim finałem 31 maja. W ubiegłym roku były z nami Smerfy, a w tym roku zaskoczymy nie tylko tych najmłodszych, ale także tych, którzy czują się dziećmi i mają w sobie odrobinę szaleństwa.

Kulminacją będzie Sosnowiec Fun Festival, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca. Wielkie muzyczne święto na niespotykaną dotychczas skalę. Najlepsze miejsce na tę imprezę - Park Sielecki.

Kogo zobaczymy na scenie?

PIĄTEK 1 czerwca

Największe gwiazdy muzyki popularnej w Polsce. Artyści doskonale znani z telewizji i stacji radiowych.

Mrozu

Łukasz Mróz. Muzyk, kompozytor, autor tekstów i producent. Jego muzyka to niezwykła mieszanka popu, r’n’b, soulu oraz nowych brzmień. Jego debiut przypadł na 2009 rok, kiedy wydał płytę "Miliony monet". Na swoim koncie ma już w sumie 4 płyty, a ostatnia ukazała się na początku 2017 roku. Mrozu był wielokrotnie nominowany i nagradzany. Do tej pory zdobył m.in. dwie statuetki Eska Music Awards.

Anna Wyszkoni

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Właścicielka czterech platynowych i trzech złotych płyt. Jej pierwszy solowy album "Pan i Pani" uzyskał status podwójnej platyny, przekraczając nakład 60 tysięcy egzemplarzy. W 2012 roku artystka wydała swój drugi autorski album pt. "Życie jest w porządku", który już po dwóch miesiącach sprzedaży otrzymał status złotej płyty, a w maju 2015 stał się podwójnie platynowy. W marcu 2017 roku ukazała się płyta "Jestem tu nowa".

SOBOTA 2 czerwca

Wielka impreza w stylu lat 80 i 90, a więc coś dla tych, którzy pamiętają jeszcze teledyski w MTV, wiedzą kim jest Kapitan Tsubasa, życia uczyli się z Bravo, zbierali Tazo, NBA kojarzy im się z Michaelem Jordanem, a trzepak służył im nie tylko do czyszczenia dywanów.

Loona

Właściwie Marie-Jose van der Kolk – holenderska piosenkarka, śpiewająca po hiszpańsku, francusku, niemiecku i angielsku. Na scenie zaistniała dzięki współpracy z DJ Sammy. W Polsce znana głównie z przeboju "Bailando", który ukazał się w 1998 roku, ale nie tylko: "Hijo De La Luna", "Mamboleo" były hitami niejednej szkolnej dyskoteki.

Fun Factory

Pop, dance, rap, techno i reggae - dzięki wybuchowej mieszance zespół Fun Factory zrobił międzynarodową karierę. Utwory "I Wanna Be With You", "Celebration" i "Don't Go Away" to tylko część hitów przy których bawiliśmy się w latach dziewięćdziesiątych. Fun Factory wraca w oryginalnym składzie!

Bad Boys Blue

Międzynarodowy zespół śpiewający muzykę pop i eurodisco utworzony w Kolonii. Jego historia rozpoczyna się w 1984, kiedy to założyciele wytwórni Coconut Records – Tony Hendrik i Karin van Haaren postanowili stworzyć nowy muzyczny projekt. Zespół nagrał wiele znanych hitów, jak: „You're a Woman” i „Pretty Young Girl”.

NIEDZIELA 3 czerwca

To będzie dzień, kiedy zapalniczki pójdą w górę, bowiem w Parku Sieleckim wybrzmią największe polskie ballady, a także rockowe przeboje ostatnich 40 lat, a wszystko za sprawą jednego, legendarnego zespołu. Królowie polskie rocka przyjeżdżają do Sosnowca.

Perfect

Polski zespół rockowy, istniejący na rynku muzycznym od 1980 roku. Ogromną popularnością cieszył się już praktycznie od początku swojej działalności. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia”. Po kilkuletniej przerwie, w 1993 roku zespół reaktywował się i działa do dziś odnosząc kolejne sukcesy z niezwykle charyzmatyczny Grzegorzem Markowskim na czele.

To jednak nie są wszyscy artyści, których zobaczymy na scenie w trakcie Sosnowiec Fun Festival. Scena będzie także otwarta na lokalne zespoły, które zostaną wybrane w specjalnie zorganizowanym konkursie. Miejski Dom Kultury „Kazimierz” ogłasza konkurs sosnowieckich i zagłębiowskich artystów i zespołów, którzy chcieliby wystąpić w piątek bądź niedzielę w trakcie Sosnowiec Fun Festival.

Wkrótce więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.