Wiadomości z Sosnowca

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim ruszają bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci

  • Dodano: 2021-07-01 10:30

Sosnowiecki Szpital Miejski uruchomił program bezpłatnych porad psychologicznych i psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży. Jak przekonują przedstawiciele lecznicy, to odpowiedź na rosnące i pilne potrzeby młodych osób, które w ciągu ostatnich miesięcy zostały dodatkowo spotęgowane przez lockdown i zdalne nauczanie.   

Zgodnie ze statystykami, około 20 proc. dzieci i młodzieży przejawia trudności o podłożu psychologicznym i boryka się z problemami natury emocjonalnej.

- Okres pandemii dodatkowo pogłębił skalę problemu. Przez długi czas izolacji i siedzenia w domach, najmłodsi pozbawieni byli kontaktów z rówieśnikami, możliwości realizowania zainteresowań czy innych aktywności. Co więcej, współcześnie dzieci i młodzież coraz częściej nie opierają się pokusie i sięgają po używki, szczególnie dopalacze - wskazują przedstawiciele Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.


Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów, Sosnowiecki Szpital Miejski uruchomił specjalny program bezpłatnych porad psychologicznych i psychiatrycznych, a także grupę terapeutyczną dla dzieci i młodzieży. Co ważne, pomoc realizowana w ramach poradni jest bezpłatna i nie wymaga skierowania. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego.

- Nie wszystkie dzieci poradziły sobie z przymusowym zamknięciem w domach. Zauważamy, jak bardzo okres pandemii, ograniczenia kontaktów i szkoły on-line wpłynął na ich kondycję psychiczną. Odpowiadając na te wyjątkowe potrzeby, dzięki wsparciu miasta Sosnowca uruchomiliśmy specjalny, bezpłatny program poradni psychologicznej i psychiatrycznej. Liczymy, że będziemy w stanie pomóc jak największej liczbie dzieci i młodzieży z naszego miasta. Pamiętajmy, że szybka reakcja i porada psychologa mogą przynieść realną pomoc – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o.

Wizyty stacjonarne odbywają się w Poradni dla Dzieci i Młodzieży Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ul. Szpitalnej 1 (w dzielnicy Zagórze), a z konsultacji można skorzystać także online. Rejestracja na bezpłatne wizyty odbywa się pod numerem telefonu 32 413 05 51 w godzinach 7.00-19.00. 

Program pn. „Socjoterapia, profilaktyka i poradnictwo w leczeniu dzieci i młodzieży ujawniającej zaburzenia zachowania z powodu używania substancji psychoaktywnych i dysfunkcji czynnościowych wraz z programem wsparcia dla ich rodziców lub opiekunów na rok 2021” finansowany jest ze środków Gminy Sosnowiec. 

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim ruszają bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.