Wiadomości z Sosnowca

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim ruszają bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci

  • Dodano: 2021-07-01 10:30

Sosnowiecki Szpital Miejski uruchomił program bezpłatnych porad psychologicznych i psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży. Jak przekonują przedstawiciele lecznicy, to odpowiedź na rosnące i pilne potrzeby młodych osób, które w ciągu ostatnich miesięcy zostały dodatkowo spotęgowane przez lockdown i zdalne nauczanie.   

Zgodnie ze statystykami, około 20 proc. dzieci i młodzieży przejawia trudności o podłożu psychologicznym i boryka się z problemami natury emocjonalnej.

- Okres pandemii dodatkowo pogłębił skalę problemu. Przez długi czas izolacji i siedzenia w domach, najmłodsi pozbawieni byli kontaktów z rówieśnikami, możliwości realizowania zainteresowań czy innych aktywności. Co więcej, współcześnie dzieci i młodzież coraz częściej nie opierają się pokusie i sięgają po używki, szczególnie dopalacze - wskazują przedstawiciele Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.


Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów, Sosnowiecki Szpital Miejski uruchomił specjalny program bezpłatnych porad psychologicznych i psychiatrycznych, a także grupę terapeutyczną dla dzieci i młodzieży. Co ważne, pomoc realizowana w ramach poradni jest bezpłatna i nie wymaga skierowania. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego.

- Nie wszystkie dzieci poradziły sobie z przymusowym zamknięciem w domach. Zauważamy, jak bardzo okres pandemii, ograniczenia kontaktów i szkoły on-line wpłynął na ich kondycję psychiczną. Odpowiadając na te wyjątkowe potrzeby, dzięki wsparciu miasta Sosnowca uruchomiliśmy specjalny, bezpłatny program poradni psychologicznej i psychiatrycznej. Liczymy, że będziemy w stanie pomóc jak największej liczbie dzieci i młodzieży z naszego miasta. Pamiętajmy, że szybka reakcja i porada psychologa mogą przynieść realną pomoc – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o.

Wizyty stacjonarne odbywają się w Poradni dla Dzieci i Młodzieży Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ul. Szpitalnej 1 (w dzielnicy Zagórze), a z konsultacji można skorzystać także online. Rejestracja na bezpłatne wizyty odbywa się pod numerem telefonu 32 413 05 51 w godzinach 7.00-19.00. 

Program pn. „Socjoterapia, profilaktyka i poradnictwo w leczeniu dzieci i młodzieży ujawniającej zaburzenia zachowania z powodu używania substancji psychoaktywnych i dysfunkcji czynnościowych wraz z programem wsparcia dla ich rodziców lub opiekunów na rok 2021” finansowany jest ze środków Gminy Sosnowiec. 

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim ruszają bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.