Wiadomości z Sosnowca

Uwaga na tramwaj czyli czasowe zmiany w rozkładzie jazdy i trasy tramwajów w Sosnowcu!

  • Dodano: 2021-02-09 09:30

W związku z pracami prowadzonymi w obrębie torowiska na ul. Małachowskiego czasowo został zmieniony rozkład jazdy i trasy tramwajów w Sosnowcu. Tym samym można zostać zaskoczonym tramwajem jadącym w kierunku, w którym dotychczas pojazdy te się nie przemieszczały.

Nietypowe zachowania kierowców

Od początku lutego policjanci obserwują nietypowe, a czasami niebezpieczne zachowania kierowców przecinających torowisko w obrębie ulic Piłsudskiego, Sienkiewicza i 1 Maja. Wiele z tych sytuacji spowodowanych jest jazdą „na pamięć”. Teraz, kiedy trasy przejazdu tramwajów w Sosnowcu w związku z remontem trwającym na ulicy Małachowskiego się zmieniły, warto założyć, że poruszający się dotychczas wyłącznie w jednym kierunku tramwaj, może nadjechać z także z przeciwnej strony.

Najwięcej niebezpiecznych sytuacji policjanci zauważyli w obrębie ronda przy ulicach Ostrogórskiej/1 Maja/Małachowskiego oraz ronda u zbiegu ulic Dęblińskiej/ Piłsudskiego/3 Maja. Pamiętajmy, że na skutek nieczynnego torowiska na ulicy Małachowskiego, tramwaje jadące ulicą Piłsudskiego poruszają się w obu kierunkach. Przy każdorazowym przejeżdżaniu torowiska pamiętajmy o tej zmianie i zachowajmy szczególną ostrożność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.